Олександр Рябець: «РГК при ДБР – це місток довіри між владою та суспільством»
КИЇВ — 01 жовтня 2019 року. Завершуємо знайомство з кандидатами до складу РГК при ДБР — членами Асоціації правників України. Олександр Рябець, генеральный партнер ЮФ Legal Partner, Голова Правління ГО «Спілка юристів Одеської області» розповів про власне бачення діяльності ДБР та шляхів укріплення довіри між правоохоронними органами суспільством, а також про загальні плани у складі РГК при ДБР.
Про мотивацію.
Рада Громадського контролю при ДБР — це місток довіри між правоохоронними органами і суспільством. Мене часто запитують, навіщо я займаюсь громадською діяльністю? Я маю юридичний стабільний бізнес, очолюю ГО «Спілка юристів Одеської області» та маю чудову команду — як на роботі, так і сімейному колі. Та громадська діяльність для мене — це потреба з глибини душі. Я повинен приносити користь суспільству, тож Рада громадського контрою при ДБР — саме для мене.
Про плани.
Громадський контроль — це сила, яка може стати реальним важелем, що з одного боку заборонить самому органу бути інструментом у руках влади, а з іншого — захистить, власне, ДБР від популістичного тиску з боку політиків та недобросовісних ЗМІ.
Отже, я вбачаю себе та схожі за світоглядом громадські організації — частиною цього важеля. Підкреслю — не лише 15 членів РГК при ДБР, а й усі інші організації, які будуть мати бажання рухатись в цьому напрямку.
Зокрема, саме це надихнуло мене на ідею створення РГК при ДБР у Південному регіоні, консолідації усіх конструктивних громадських діячів з метою проводення регіональних засідань стосовно регіональної проблематики. А далі, впевнений, я зможу успішно доносити всі раціональні ідеї і до влади, і до керівництва ДБР.
Про недоліки у діяльності ДБР.
Не відрізняюся категоричністю, я — за конструктив. Орган новий, має багато складнощів на початку своєї діяльності, тож, звісно, певні речі потрібно поступово змінювати задля більшої його ефективності.
Наприклад: Сьогодні ДБР на 70-80 % перевантажений військовими злочинами, а на справи щодо службових злочинів у слідчих просто не вистачає часу. Навіть без огляду на потребу суспільства швидкого розслідування щодо високопосадовців, суддів та правоохоронних органів у службових злочинах.
Звісно, мені вкрай не симпатизує практивно повна відсутність оперативних співробітників, які залучаються з інших органів. Більш того — ті, що наявні дуже часто «зливають» інформацію щодо слідчих дій. Та нарешті, вже наразі проводиться конкурс, тож ця проблема буде вирішена.
Враження від особистого «коннекту» з ДБР.
Наша організація пише значну кількість заяв про злочин за результатами своїх службових розслідувань. Це — і справа «Санаторія Чкалова», про яку згадували ЗМІ, і справа «бюджету Фонтанської сільської ради», і ряд інших.
Варто підкреслити — слідчі дійсно достатньо професійні та якісно відібрані. На допитах чудово розуміють документи, які ми їм надаємо, але от біда — ефективність іноді справді досить повільна.