Андрій Миланич про 5 ключових цілей у складі РГК при ДБР

КИЇВ — 01 жовтня 2019 року. Ми продовжуємо знайомство із кандидатами до складу РГК при ДБР — членами Асоціації правників України. Андрій Миланич, член Ради Відділення АПУ в Чернігівській області, керуючий партнер Адвокатського бюро «Миланич та партнери», сертифікований тренер з розвитку soft skills для адвокатів, розповів про мотивацію до балотування та кроки, які планує втілювати у складі Ради. Нагадаємо, що голосування відбудеться з 3 по 4 жовтня 2019 року на сайті ДБР.

Про мотивацію.

Рішення про балотування до Ради громадського контролю при ДБР прийшло виважено. Для мене — це новий досвід та можливість бути корисним для позитивних змін. Адвокатського досвіду вистачає, щоб чітко відрізнити біле від чорного. Впевнений, що моїх сил і терпіння більше ніж достатньо для ефективної роботи. Загострене відчуття справедливості та принциповий підхід у адвокатській діяльності завжди допомагає, тож просто зобов’язаний використати його у складі РГК.

Про плани.

1. Здійснити остаточне викорінення принципу manus manum lavat ( у пер. з лат. — «рука руку миє»). Адже такий принцип — постійна «традиція» в роботі правоохоронних органів, і ДБР не є винятком. Потрібно позбутися його, як шкідливої звички.

2. Максимально активізувати діяльність всіх 15 членів щодо постійного контролю роботи ДБР. Це необхідно для мінімізації порушень прав і свобод людини під час розслідувань проваджень та здійснення слідчих дій працівниками ДБР.

3. Налагодити постійний зворотній зв’язок ДБР та суспільства, зокрема щодо об’єктивного висвітлення його роботи. Про реальні результати роботи, а не сумної статистики.

4. Забезпечити проведення спільних заходів разом із представниками практикуючих адвокатів, суддями та працівниками ДБР щодо підсилення пріоритету та способів дотримання прав і свобод людини, а також підвищення стандартів неупередженого, ефективного та об’єктивного розслідування в діяльності ДБР.

5. Внести пропозицію щодо реального створення та функціонування дисциплінарної комісії ДБР та активної участі членів РГК у складі вказаної комісії.

Про недоліки у діяльності ДБР.

На мою думку, наразі це: зловживання повноваженнями, відсутність реальної за це відповідальності, а також прозорості у роботі ДБР. Відсутнє також інформування суспільства про реальні результати роботи.

Враження від особистого «коннекту» з ДБР.

На практиці відчув повну неефективність та відсутність зворотного зв’язку до заявників/потерпілих з боку ДБР, ігнорування вказаних у заяві фактів, відсутність ефективних дій, зокрема, щодо оперативного порушення та розслідування справи.

На моє переконання, у складі 15 членів РГК при ДБР ми зможемо сформувати команду, яка спільними зусиллями забезпечить успішну реалізацію запланованого.

У вас є цікава ідея заходу?

Сайт використовує cookies та інші технології для того, щоб ми могли запам’ятовувати Ваші вподобання та дізнаватись, як саме Ви використовуєте наш сайт. Обробка вказаних даних відбувається відповідно до Положення про обробку та захист персональних даних Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», з яким можна ознайомитися за посиланням.
Натискаючи «ТАК», Ви надаєте згоду на використання cookies та інших технологій під час відвідування нашого сайту.
ТАК