Андрій Миланич про 5 ключових цілей у складі РГК при ДБР
КИЇВ — 01 жовтня 2019 року. Ми продовжуємо знайомство із кандидатами до складу РГК при ДБР — членами Асоціації правників України. Андрій Миланич, член Ради Відділення АПУ в Чернігівській області, керуючий партнер Адвокатського бюро «Миланич та партнери», сертифікований тренер з розвитку soft skills для адвокатів, розповів про мотивацію до балотування та кроки, які планує втілювати у складі Ради. Нагадаємо, що голосування відбудеться з 3 по 4 жовтня 2019 року на сайті ДБР.
Про мотивацію.
Рішення про балотування до Ради громадського контролю при ДБР прийшло виважено. Для мене — це новий досвід та можливість бути корисним для позитивних змін. Адвокатського досвіду вистачає, щоб чітко відрізнити біле від чорного. Впевнений, що моїх сил і терпіння більше ніж достатньо для ефективної роботи. Загострене відчуття справедливості та принциповий підхід у адвокатській діяльності завжди допомагає, тож просто зобов’язаний використати його у складі РГК.
Про плани.
1. Здійснити остаточне викорінення принципу manus manum lavat ( у пер. з лат. — «рука руку миє»). Адже такий принцип — постійна «традиція» в роботі правоохоронних органів, і ДБР не є винятком. Потрібно позбутися його, як шкідливої звички.
2. Максимально активізувати діяльність всіх 15 членів щодо постійного контролю роботи ДБР. Це необхідно для мінімізації порушень прав і свобод людини під час розслідувань проваджень та здійснення слідчих дій працівниками ДБР.
3. Налагодити постійний зворотній зв’язок ДБР та суспільства, зокрема щодо об’єктивного висвітлення його роботи. Про реальні результати роботи, а не сумної статистики.
4. Забезпечити проведення спільних заходів разом із представниками практикуючих адвокатів, суддями та працівниками ДБР щодо підсилення пріоритету та способів дотримання прав і свобод людини, а також підвищення стандартів неупередженого, ефективного та об’єктивного розслідування в діяльності ДБР.
5. Внести пропозицію щодо реального створення та функціонування дисциплінарної комісії ДБР та активної участі членів РГК у складі вказаної комісії.
Про недоліки у діяльності ДБР.
На мою думку, наразі це: зловживання повноваженнями, відсутність реальної за це відповідальності, а також прозорості у роботі ДБР. Відсутнє також інформування суспільства про реальні результати роботи.
Враження від особистого «коннекту» з ДБР.
На практиці відчув повну неефективність та відсутність зворотного зв’язку до заявників/потерпілих з боку ДБР, ігнорування вказаних у заяві фактів, відсутність ефективних дій, зокрема, щодо оперативного порушення та розслідування справи.
На моє переконання, у складі 15 членів РГК при ДБР ми зможемо сформувати команду, яка спільними зусиллями забезпечить успішну реалізацію запланованого.