Тарас Безпалий про наміри у складі Ради громадського контролю при ДБР
КИЇВ — 27 вересня 2019 року. Державне бюро розслідувань розпочало знайомство із кандидатами до складу Ради громадського контролю при ДБР, серед яких — член Асоціації правників України, асоційований партнер Legal Alliance Company Тарас Безпалий. Ми дізналися більше про плани, наміри та цікаві кейси кандидата. Нагадаємо, що голосування відбудеться з 3 по 4 жовтня 2019 року на сайті ДБР.
Мотиви участі у конкурсі до РГК ДБР: Все дуже просто. Розповім лаконічно та тезисно. Отже, я маю намір суттєво посприяти:
— покращенню взаємодії ДБР із суспільством;
— підвищенню ефективності роботи працівників ДБР;
— викоріненню так званих замовних кримінальних проваджень;
— забезпеченню дотримання прав та свобод людини під час досудового розслідування щодо вищих посадових і службових осіб;
— усуненню маніпуляцій, проекцій та антикорупційних зв’язків у новоствореному правоохоронному органі.
Я переконаний, що успішно втілю свої задуми, відповідно, вмотивований до участі в процесі максимально. Адже головна запорука успіху — віра в те, що ти робиш, та власні наміри.
Чим я буду корисний?
По-перше. Я планую розробити пропозиції щодо забезпечення прозорості під час здійснення досудового розслідування працівниками ДБР відносно вищих посадових осіб держави та службових осіб.
По-друге. Надання рекомендацій збереження об’єктивності працівників ДБР під час досудового розслідування у кримінальних провадженнях, захисту від маніпуляцій, тиску, пропозиції щодо вчинення діянь на користь третіх осіб — ще одна з моїх цілей.
По-третє. Що не менш важливо — здійснення контролю та надання відповідних пропозицій щодо дотримання працівниками ДБР прав та свобод учасників кримінального провадження, а також мінімізація порушень.
Тут навряд чи потрібно щось пояснювати, та я все ж нагадаю про факти, які, м’яко кажучи, викликаютьстурбованість.
Зокрема, ми бачимо регулярні порушення прав учасників під час досудового розслідування у кримінальних провадженнях, постійну наявність замовних кримінальних проваджень та протекції. У свою чергу, працівники ДБР з регулярною періодичністю зловживають власними повноваженнями і абсолютно ігнорують необхідність інформування суспільства про реальні результати діяльності установи. Це недопустимо.
До речі, рівень ефективності роботи ДБР окремо викликає значне занепокоєння.
Наведу кейси з практики. Під час здійснення захисту учасника кримінального провадження я, на жаль, зіштовхувався з грубим ігноруванням працівниками ДБР норм КПК або їх банальним невіглаством. Я був свідком необ’єктивності досудового розслідування. Колеги з Державного бюро відвертого ігнорували звернення сторони кримінального провадження та створювали перешкоди у забезпеченні доказів.
Тоді це стало причиною відкриття досудового розслідування «за вказівкою», навіть не зважаючи на відсутність як перспективи, так і правових підстав.
Отже, я переконаний, ми маємо забезпечити прозорість діяльності ДБР, сприяти встановленню зворотного зв’язку ДБР з громадськістю, зокрема, шляхом проведення круглих столів, семінарів підвищення ефективності роботи працівників ДБР.
Я переконаний: разом змінимо світ і почнемо з ДБР, адже сил у нас для цього достатньо!