TAX FORUM, ч.2: CRS, BEPS, KIK та інші податкові нюанси міжнародних операцій

КИЇВ — 20 вересня 2019 року. Друга сесія VIII Податкового форуму під модеруванням Миколи Очкольди, керуючого партнера АО «Легітимус», була присвячена обговоренню податкових нюансів міжнародних операцій.

Наталія Радченко, СЕО Legal House, надала практичні рекомендації підготовки до CRS та порадила:

— розібратися з податковим резидентством та джерелами прибутків vs. користуватися інвестиційними інструментами;

— не ховати гроші в матраці vs. уважно заповнювати документи в банках;

— оптимізувати податкове навантаження законним способом vs. звертати увагу на вибудову бізнес-структури.

Наостанок пані Радченко зазначила:

«Якщо Ви ще не почали готуватися до CRS, то вже запізнилися. Адже запропоновані зміни до податкового законодавства вже чудово демонструють: на нас чекає тотальний контроль за прибутками громадян. Щодо банківської таємниці, яка проіснувала 85 років, із впровадженням CRS вона помре».

Про BEPS-виклики для діджитал-бізнесу розповів Андрій Реун,  партнер, керівник податкової практики ЮФ Evris. Він зауважив, що економіка стала глобальною настільки, що можна займатися бізнесом будь-де, без фізичної присутності.

Тож, задля обтяження такого бізнесу вигадали три аспекти: 1. MLI, який набуде чинності вже з грудня поточного року частково, а з липня 2020 — повністю; 2. IP-режим; 3. введення постійного представництва для іноземних компаній. Доповідач підкреслив: виклик полягає в ускладненні контролю за прибутками. Податкова служба на підставі акту перевірки буде брати на облік нерезидента, а прибуток буде вираховуватися на підставі «правила витягнутої руки».

Марина Томаш,  радниця, керівниця напряму податкового консалтингу та бухгалтерського обліку ADER HABER, розповіла про оподаткування КІК в Україні та зазначила, що КІК — це те, до чого ми прийдемо у будь-якому разі.

Зокрема, вона зосередила увагу на санкціях за неподання звітності за КІК — понад 1000 мінімальних з/п, тобто 4 000 000 гривень, особливостях розрахунку податків і порадила:

«Необхідно чітко відбудувати структуру компанії володіння КІКА, розрахувати долі, за ланцюжками зрозуміти, чи потрапляєте ви під критерії, а також вирахувати фінансову допустимість наочності таких КІКів».

Про прогнози застосування Principal Purpose Test та хронологію подій розповіла Оксана Кобзар, партнерка Axon Partners.

Пані Оксана зауважила, що про план BEPS ніхто не бажав говорити, навіть не зважаючи  на те, що Україна вже долучилася до його реалізації. Зокрема, підписавшись під чотири пункти плану, хоча перевиконує його на всі 10. 

«Із чим все це бореться? Зі всілякого роду хитрими штуками, які вигадали платники податків, аби дурити державу. Це називається зловживанням правом, і це — дуже шкідлива практика».

TAX FORUM, ч.1: Тренди vs. новели податкового законодавства.

TAX FORUM, ч.3: Батл юрисдикцій та актуальні питання податкової практики.

TAX FORUM, ч.4: Діалог із суддями. 

У вас є цікава ідея заходу?