Нові лідери: Знайомство. Глава 16, Миколаївська область

КИЇВ — 12 вересня 2019 року. Миколаївське відділення розпочало свій шлях переформатування на чолі з новою командою, яка націлена на нові звершення, спільні перемоги та постійний розвиток — як власний, так і регіонів-сусідів. Правники розповіли про себе, миколаївський менталітет та його роль у розвитку правників регіону, ключові завдання для осередку та шляхи їх втілення.

Голова Відділення

Дмитро Куліченко

 «Якщо шлях важкий, це ще не означає що цим шляхом не треба йти. Іноді самий важкий шлях є єдиним правильним»

Досьє:

Куліченко Дмитро Олександрович народився 5 листопада 1986 року. У 2008 році закінчив Національну академію наук України. Приватний виконавець.

Про себе:

Є певні риси мого характеру, які ведуть мене по життю, зокрема, загострене почуття справедливості — не щодо себе, а й оточуючих. Воно проявляється абсолютно у всіх життєвих ситуаціях. А ще я дуже люблю міцний сон, тому намагаюся жити так, аби совість була чистою.

Як давно та чому з АПУ:

З 2018 року. Асоціація відрізняється від інших громадських організацій своїми відкритістю, прагненням до свободи та об’єднання всіх юридичних професій.

Що мотивувало очолити Відділення:

Вакантна посада (посміхається — ред.). Насправді, я був здивований, коли дізнався, що у нашому регіоні Відділення недієве і ніхто не займається його розвитком. Але потім зрозумів, що причина полягає у так званому миколаївському менталітеті — «сидіти тихіше, щоб ніхто і не знав, що ми тут є». Та я знаю, що наш регіон переповнений юристами, які справді бажають розвиватися, прагнуть спілкування. Єдина перешкода — достойні, відкриті професійні платформи відсутні. Тому я вирішив розвивати наше Відділення — для надання можливості розвитку. Як колег, так і власного.

Лідерський потенціал:

Впевнений, що якщо поставити в одну лінійку 20 лідерів різного роду: керівників юрфірм, голів організацій тощо, — всі вони будуть схожі між собою, але обов’язково буде присутній один «дивак», який відрізняється нетиповим мисленням. На фоні інших керівників його дії та рішення можуть викликати подив, але це лише прояв індивідуальності на шляху до поставленої мети. Це, а також відвертість і повага до колег — якості, без яких лідер не є лідером. Навмисна тавтологія.

Особисто я відчуваю в собі лідерські якості, але риси мого характеру відрізняють мене від інших і, думаю, саме завдяки цьому наразі маю підтримку колег.

Завжди прагну до комфорту колег: фінансового, професійного та емоційного. У колективі відсутні зайвий формалізм та «демонстрація влади». Мені приємно працювати саме з колегами — не з підлеглими, тож моїй команді властивий дух взаємоповаги. Для того щоб фірма розвивалася, кожен має відчувати себе не тимчасовим працівником, а суттєвою частинкою значного механізму. І дуже важливо, щоб кожний відчував ці результати на собі.

Управлінський досвід:

Я є засновником АБ «Куліченко та Партнери», за період роботи адвокатом зібрав команду однодумців, які продовжують працювати та розвиватись на базі бюро. Наразі я адвокатську діяльність зупинив — займаюсь виключно виконанням судових рішень.

На державній службі існує приказка: «Хороша людина  не професія». Мабуть, вона пояснює, що на службі не важливі твої особисті якості — головне, щоб ти був професіоналом. Мені вона ніколи не подобалася, тож від початку моєї самостійної діяльності та формування команди, я переконався: «хороша людина — це краще та більше, ніж професія». Навчити професіоналізму можна багатьох, але людяності і порядності навчити неможливо.

Першочергові завдання у регіоні та шляхи їх вирішення:

Провести кілька заходів — як для юридичної спільноти, так і для інших професій з метою розповсюдження інформації про Миколаївське відділення АПУ. 

Налагодити взаємодію з іншими регіональними професійними організаціями: адвокатами, нотаріусами, експертами, арбітражними керуючими тощо). Відсутня комунікація, зв’язок, тож планую проводити спільні заходи.

Співпраця між регіональними відділеннями та підвищення її результативності:

Для початку слід створити спільний онлайн майданчик, хоча б для голів відділень, а потім — для всього складу рад. Це необхідно для обговорень нагальних питань, організації заходів, розробки законодавчої ініціативи та обміну досвідом, судовою практикою та спільного вирішення проблемних питань.

Члени Ради Відділення:

Денис Захаров

«Якщо не знаєш що робити – роби наступний крок вперед»

Досьє:

Захаров Денис Михайлович народився 10 жовтня 1980 року. У 2004 році закінчив Одеську національну юридичну академію. У минулому працював у юстиції, нині працює адвокатом у АБ «Куліченко та Партнери», практикує громадянське право. 

Хобі: карате.

Мотивація стати членом Ради Відділення:

Комунікація з колегами.

Плани на майбутній рік повноважень:

Налагодження комунікації з правовою площиною Миколаївщини.

Анна Щербакова

«Прагни не до успіху, а до наявності сенсу у своєму житті»

Досьє:

Щербакова Анна Олександрівна народилася 29 грудня 1985 року у місті Миколаєві. З 2003 по 2009 роки навчалась у Одеській національній юридичній академії за спеціальністю «Правознавство». Займала посади помічника судді у Очаківському та Миколаївському районних судах Миколаївської області. Працювала старшим державним податковим інспектором відділу погашення прострочених податкових зобов’язань у Державній податковій інспекції. Наразі — самозайнята особа, адвокат.

Про себе:

Народилася за два дні до Нового року 33 роки тому у місті Миколаєві. Все своє життя присвячую самовдосконаленню задля покращеннярідного краю та, спільними зусиллями, країни загалом. Разом наш голос гучніший, чи не так?

Плани на майбутній рік повноважень:

Поєднати юридичну спільноту у єдиному прагненні до посилення верховенства права та престижу правничої професії, сприяти конструктивному діалогу серед представників різних її напрямів.

Максим Кобзаренко

 

«Добрий розум робить легким будь-який спосіб життя»

Досьє:

Кобзаренко Максим Юрійович народився 15 липня 1985 року. У 2006 році закінчив Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ. Спеціалізується на кримінальному процесі. Адвокат.

Про себе:

До вступу в Національну асоціацію адвокатів України більше 10 років працював слідчим міліції та поліції. Розпочав роботу в 17 років.

Як давно та чому з АПУ:

З весни поточного року. Причиною вступу до АПУ стала необхідність обмінюватися досвідом з правниками України.

Мотивація стати членом Ради Відділення:

Можливість обміну досвідом з правниками України.

Плани на майбутній рік повноважень:

Сприяння законодавчим ініціативам для вдосконалення кримінального законодавства.

Першочергові завдання у регіоні та шляхи їх вирішення:

Проблем та завдань для вирішення у регіону безліч. Наприклад, низька якість надання правоохоронних послуг. Інфантильність деяких працівників правоохоронних органів та прокуратури. Шляхами вирішення проблем вважаю внесення позитивних змін до законодавства та напрацювання судової практики. Вважаю, що необхідно більш чітко та однозначно формулювати правові процедури та поняття, щоб виключити їх неоднозначне тлумачення. Закон — це інструмент, який повинен працювати так само надійно, швидко та прогнозовано, як транзисторна техніка.

Співпраця між регіональними відділеннями:

Для мене, найперше, полягає у обміні досвідом між правниками України, які працюють у різних галузях права та на різних посадах.

У вас є цікава ідея заходу?