Україна у ТОП-10 рейтингу Doing Business — реальність

КИЇВ — 05 вересня 2019 року. За ініціативи Комітету з корпоративного права та фондового ринку Асоціації правників України відбулося засідання на тему: «Рейтинг Doing Business: що можна зробити у сфері корпоративного права?».

Під модеруванням Миколи Стеценка, члена Ради Комітету з корпоративного права та фондового ринку, керуючого партнера AVELLUM, та разом із Максимом Лібановим, членом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, учасники обговорили шляхи підвищення місця України в рейтингу Doing Business, який щорічно готує Світовий банк.

Пан Лібанов розповів про те,на якому ж місці знаходиться Україна у рейтингу Doing Business в частині корпоративного права зараз, як змінювався цей рейтинг за останні 5 років, що можна зробити для виходу в ТОП-3 у сфері корпоративного права та які ініціативи пропонує Комісія з цінних паперів.

«Завдання максимум — у 2021 році увійти в ТОП-10 країн у компоненті рейтингу «Захист прав міноритарних акціонерів», —підкреслив експерт.

Жваву дискусію викликали такі питання:

— посилення відповідальності директора у публічних компаніях, особливо в угодах із заінтересованістю;

— незначне зменшення різноманітних порогів, які посилюють права міноритарних акціонерів;

— підвищення прав учасників у товариствах з обмеженою відповідальністю, зокрема запровадження механізмів вирішення тупикових ситуацій та викупу міноритарних акціонерів за певних умов.

«Цікаво, що здійснивши лише незначні зміни в корпоративному регулюванні акціонерних товариств та ТОВ, Україна має всі шанси увійти в топ-10 країн за критерієм захисту міноритарних акціонерів. Без сумніву, такий прорив слугуватиме збільшенню іноземних інвестицій в Україну. Однак є один нюанс — ці зміни необхідно прийняти і запустити не пізніше 1 січня 2020 року, щоб восени 2020 року побачити цей стрибок у рейтингу Doing Business», — зазначив Микола Стеценко.

Із презентацією можна ознайомитися за посиланням.

Ми нагадуємо, що Асоціація правників України проводить онлайн-трансляції всіх засідань комітетів для членів регіональних відділень. Якщо Ви бажаєте отримати доступ до перегляду відео, будь ласка, надішліть посилання на Вашу сторінку в мережі «Фейсбук» на адресу електронної пошти: amaksimov@uba.ua.

Юридична допомога