Нові лідери: Знайомство. Глава 4, Тернопільська область

КИЇВ — 15 серпня 2019 року. «Бути правником — це завжди про мистецтво ефективної комунікації, тому побудуємо її разом!» — закликає очільниця Тернопільського відділення Ольга Боднар. Вона розповіла про причини занепаду Відділення, шляхи відновлення його діяльності, власні пріоритети та найважливіший у своєму житті проєкт — сім’ю.

Голова Відділення

Ольга Боднар

«Якщо ти хочеш побудувати корабель, не треба скликати людей, планувати, ділити роботу, діставати інструменти. Треба заразити людей прагненням до нескінченного моря. Тоді вони самі побудують корабель»

Досьє:

Боднар Ольга Володимирівна народилася 22 січня 1978 року. У 2002 році з відзнакою закінчила судово-прокурорський факультет Національної юридичної академії ім. Я. Мудрого. Нині є керуючою партнеркою АО «Твій адвокат» та сертифікованою медіаторкою. Більше 20 років практичного досвіду роботи у сфері бізнес-права. Спеціалізується на реєстрації та юридичному супроводі бізнесу. У липні 2019 року обрана членом Дисциплінарної палати Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Тернопільської області.

Що мотивувало очолити Відділення:

Я переконана, що будь-яка проблема є наслідком поганої комунікації. Тож ключовою мотивацією стало бажання підвищити її якість у юридичному житті нашого регіону. До того ж хотілося побудувати платформу для неформального спілкування серед правників Тернопільщини.

Мені було неприємно спостерігати, що у Тернопільській області, багатій на професійних юристів, робота Відділення була призупинена. Тому ми з колегами були обмежені у можливостях, зокрема, професійного розвитку та спілкування з однодумцями. Коли мені запропонували очолити Відділення, жодних вагань не було — вдячна своїм колегам, що обрали мене Головою!

Звісно, мною керували і особистісні мотиви. Я людина діяльна, яка завжди перебуває у процесі навчання. Крім того, я люблю якісне спілкування, тому очолення осередку для мене — чудова можливість задовольнити усі ці внутрішні потреби.

Лідерський потенціал:

Це саме те, що привело мене до АПУ. Переконана, що найважливішими навичками лідера є здатність брати на себе відповідальність та вміння вирішувати проблеми. У мене ці навички однозначно є, а АПУ надає шанс їх «прокачати». Організація заходів, постійний контакт із колегами змушують мене працювати ще краще. Думаю, що це також своєрідний особистісний виклик та розширення зони комфорту.

Управлінський досвід:

Більше 16 років я займалася приватною адвокатською діяльністю, сама собі була керівником, звикла самостійно приймати рішення та брати відповідальність виключно на себе. Минулого року я вирішила масштабувати свою діяльність і заснувала АО «Твій адвокат».

Сьогодні, напередодні першої його річниці, я можу впевнено стверджувати: ми побудували досить ефективну роботу. Під моїм керівництвом — маленька, але від того не менш професійна та згуртована команда з п’ятьох юристів. Працюємо переважно з представниками бізнесу, тому часто перебуваю в оточенні керівників та управлінців, багато чому в них вчусь.

Ну, і не можу не згадати про найважливіший мій проєкт — сім’ю. Разом із чоловіком, виховуємо двох діток: семирічну Дашу та п’ятирічного Сашка. У такій справі, хочеш не хочеш, з’являються управлінські навички, а коли це поєднуєш із активними робочим життям, тим паче.

Плани на період правління:

Хоча я очолюю Відділення лише другий місяць, вже організовано два професійних заходи: один — на тему юридичного письма, інший — про особливості професійного та емоційного вигорання. Зараз уже домовилися про проведення третього заходу, будемо разом із колегами обговорювати проблемні аспекти складання та надання відповідей на адвокатські запити.

У майбутньому планую чергувати тематики заходів, адже потрібно проводити як суто професійні заходи, так і з особистісного розвитку. Бути правником — досить стресова робота із постійним контактом з іншими, тому уміння зберігати внутрішній баланс, як на мене, є обов’язковим. 

Першочергові завдання у регіоні та шляхи їх вирішення:

  • створення умов для активної професійної і громадської діяльності членів АПУ;
  • залучення широкої юридичної громадськості до участі в правових, гуманітарних та інших проєктах і програмах;
  • розвиток всебічного співробітництва між юристами, сприяння зміцненню зв’язку між юридичною наукою, освітою і практикою.

Нашому регіональному Відділенню є над чим працювати. Для мене як адвоката однією з найактуальніших проблем є практично повна відсутність якісної комунікації моїх колег між собою. У нашому регіоні доволі багато достойних фахівців. Проте Тернопіль місто невелике — тут немає потужних адвокатських об’єднань, юридичних фірм, як у містах мільйонниках, тож переважна більшість адвокатів працюють індивідуально.

Ще одна проблема — студенти-правники нашого регіону не мають якісної можливості «доторкнутися» до професії. Залучення до АПУ наймолодших колег вважаю одним із головних завдань Тернопільського відділення.

Переконана, що ці та інші завдання ми спільно з колегами легко втілимо у життя завдяки добре спланованій системній роботі. Будемо пробувати різні форми комунікації. Як я вже розповідала, ми розпочали з проведення майстер-класів, які будуть корисними для будь-якого правника. Так, серед гостей наших заходів були судді і працівники поліції, а також юрисконсульти та адвокати.

Плануємо також проведення круглих столів і форумів. Було б чудово створити спільні проєкти з іншими організаціями — державними органами, громадськими та неурядовими організаціями тощо.

Співпраця між регіональними відділеннями:

Я переконана, що кожен регіон України по-своєму унікальний, що відображається на стані правового життя регіону: у когось — класні юридичні школи, у когось — більше розвинена певна практика. У кожного є свої проблеми і, відповідно, унікальний досвід боротьби з ними.

АПУ як всеукраїнська організація дає можливість організувати платформу для обміну таким досвідом, тож проведення спільних заходів і проєктів є гарною ідеєю. Будемо запрошувати спікерів з інших регіонів, проводити масштабні форуми.

Також маємо акцентувати увагу на організації неформального спілкування — проведення спільних благодійних, спортивних, розважальних чи інших заходів. 

Головне тут — відкритість до співпраці. Я можу із впевненістю стверджувати, що наше регіональне Відділення на 100% до неї готове.

У вас є цікава ідея заходу?