Нові лідери: Знайомство. Глава 3, Одеська область
КИЇВ — 14 серпня 2019 року. Одеса — регіон, що ні на мить не припиняє вражати колоритом, активністю та запалом! Колеги з південного Відділення розповіли про досягнення, плани, мрії та V ювілейний Південноукраїнський форум АПУ, який відбудеться вже 6 вересня у столиці морського права.
Голова Відділення
Світлана Сергєєва
«Ми не плануємо захоплювати світ. Поки що»
Досьє: Сергєєва Світлана Йосифівна народилася 17 листопада 1981 року у місті Одесі.
У 2004 році закінчила з відзнакою Інститут європейського права Одеської національної юридичної академії та здобула ступінь магістра права. У 2008 році отримала свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю. У березні 2017 року отримала кваліфікацію «медіатор», закінчивши навчання у Німецькій академії адвокатів.
Рекомендована дослідженням Юридичної газети «Вибір клієнта: ТОП 100 найкращих юристів України» 2018 серед найкращих фахівців у сфері арбітражу та медіації.
Нині є головою АО «Юридичне бюро Сергєєвих» — однієї з провідних юридичних фірм міста Одеси і півдня України, що спеціалізується в наданні послуг у галузі морського права. З 2018 року є віце-президенткою ГС «Українська Академія медіації», з 2017 — заступницею голови Комітету з медіації Ради адвокатів Одеської області.
Як давно та чому з АПУ:
З АПУ ми з чоловіком Юрієм Сергєєвим вже багато років — наближаємось до десяти. Мотивувало до вступу бажання спілкуватися з колегами та отримувати якісний професійний контент, зокрема, на заходах. За цей час Асоціація перетворилася на міцну спільноту — рушійну силу, а ми віднайшли справжніх друзів. Навіть наші діти товаришують, уявіть!
Що мотивувало очолити Відділення:
Вже багато років я активна членкиня Одеського відділення, ініціаторка та «хрещена» (так я жартома називаю себе) Південноукраїнського юридичного форуму, який у цьому році святкує п’ятиріччя. Взагалі я переконана, що за останні роки наше Відділення здійснило справжній прорив. Потрібно максимально наповнювати Одесу цікавими заходами для того, щоб члени АПУ, які мешкають у нашому регіоні, мали змогу підвищувати свій професійний рівень, залучатися до цікавого нетворкінгу з колегами — і все це у межах Одеси. Крім того, спілкування та комунікацї — це моє хобі, тож вважаю, що у ролі очільниці Відділення я можу бути корисною для спільноти. Дуже сподіваюся на підтримку кожного з членів Ради, адже разом ми — сила!
Лідерський потенціал:
Я б назвала себе soft лідером — завжди намагаюся досягати взаєморозуміння за допомогою спілкування. Крім того, участь у першій сотні Всеукраїнської професійної програми «Адвокат майбутнього» відкрила нові грані лідерства, зокрема, менторство та вміння будувати професійні ланки. У мене є організаторські здібності, тож переконана, що консолідація моїх шановних колег для зміцнення Відділення та його подальшого розвитку будуть успішними.
Плани на перший місяць повноважень:
Вже запланований захід спільно з Комітетом з морського права ААУ «Спори у сфері торговельного мореплавства та шляхи їх вирішення». Це символічно: Одеса — морська столиця України, а одна з ключових практик нашої компанії — морське право. І вже на початку вересня відбудеться V ювілейний Південноукраїнський форум АПУ, на який ми очікуємо гостей з усієї країни.
Першочергові завдання у регіоні та шляхи їх вирішення:
По-перше, це активна співпраця між представниками різних юридичних професій: залучення суддів, приватних виконавців, науковців, нотаріусів до діалогу та спілкування. По-друге, активне залучення молоді до життя осередку. Крім того, планую започаткувати у Відділенні Жіночий клуб, де дівчата-колеги матимуть змогу поспілкуватися за келихом вина або філіжанкою кави на будь-які життєві теми з успішними жінками-юристами. Усі ж карти та задуми одразу я розкривати не буду.
Співпраця між регіональними відділеннями:
Ідея співпраці між відділеннями спала мені на думку під час дружнього візиту до Миколаївського відділення. Це гарна ідея для об’єднання колег. Крім того, в Одесі є традиція щорічно проводити святковий турнір з боулінгу між юридичними фірмами, присвячений до Дня юриста. Було б чудово, якби на наш турнір приїжджали команди з інших відділень, а згодом захід став всеукраїнським! Спільний дух дружнього змагання зближує та дає натхнення.
Максим Андрєєв
«Немає більшого покарання за каяття. Хто духом міцний — не знає сумнівів!»
Досьє:
Андрєєв Максим Юрійович народився 21 травня 1993 року. У 2016 році закінчив Одеський державний університет внутрішніх справ. Нині є керуючим партнером ЮК AS Legal. Спеціалізується на безпеці бізнесу, структуруванні бізнес-процесів, господарському праві та процесі.
Хобі: Кібернетика, інформаційні системи, спортивне самбо, дзюдо.
Інтереси: Фантастика та фентезі, дайвінг, підводне полювання.
Про себе:
Насправді я ніколи в дитинстві не мріяв бути юристом чи адвокатом. Навіть не уявляв, що буду займатися приватною юридичною практикою. На запитання «Ким ти хочеш бути?» відповідав: мільйонером та всесвітньовідомою особою. Досі не знаю, звідки я це взяв. Водночас міркував, що стану піратом. Дивно, проте з віком бажання взагалі не змінилися.
Мотивація стати членом Відділення:
АПУ згуртовує активну юридичну спільноту, це об’єднання однодумців, яке прагне змінити та вдосконалити юридичне поле. Рада Відділення, у свою чергу, надає такі можливості. Та й взагалі, змінити світ на краще — чи може бути більш чарівна мотивація?
Лідерський потенціал:
Цікавий пункт. Насправді ніколи не відчував стійкого прагнення до лідерства. Іноді здається, що лідерські здібності ототожнюють з певними супергеройськими якостями, проте, на моє переконання, це лише життєва позиція кожного. Гадаю, що лідерські якості все ж таки в мене є — керуючому партнеру юридичної компанії вони необхідні. У свою чергу, АПУ — це величезна соціальна платформа для юристів України, що надає поштовх для зростання лідера. Постійне перебування у конкурентному середовищі осіб, які ніколи не промовчать — оце я називаю сприянням лідерству!
Плани на майбутній рік повноважень:
Лобіювання ідей щодо нетворкінгових івентів заради об’єднання регіональної спільноти та активного обміну досвідом. Серед практичних заходів — наполягатиму на зміні порядку виконання судових рішень, співпраці з інститутом приватних виконавців та розвитку правосуддя загалом. Також планую наголосити на необхідності впровадження legaltech рішень у діяльність юридичних компаній та підвищенні ефективності управління.
Ростислав Молодецький
«Не сиди просто так, думай щось»
Досьє:
Молодецький Ростислав Анатолійович народився 27 січня 1982 року. У 2004 році закінчив Одеську національну юридичну академію. Випускник програми «Адвокат майбутнього». Нині є керуючим партнером АО FRANKLIN SAIROS.
17 років досвіду роботи в юридичній практиці.
Управлінський досвід:
Адвокатське об’єднання, де наразі я обіймаю посаду керуючого партнера, у 2020 році буде святкувати свій перший ювілей. Пошук балансу між управлінням компанією та практикою — досвід надзвичайно цікавий, адже спонукає до переоцінки ефективності значної кількості процесів у нашій діяльності, які, з позиції ведення індивідуальної діяльності або найманого працівника, можуть залишатися непомітними.
Мотивація стати членом Ради Відділення:
Знання регіональної специфіки юридичного ринку, можливість сприяння професійному розвитку та спілкуванню колег, а також залученню молодих правників.
Плани на майбутній рік повноважень:
Підтримка залученості членів до діяльності АПУ у регіоні. Нетворкінг. Залучення нових членів до спільноти. Підтримка та участь у заходах.
Першочергові завдання у регіоні та шляхи їх вирішення:
Робота з дійсними членами Відділення, адже лише залучення колег до активної участі у спільноті дає можливості для подальшого розвитку. Просвіта щодо того, які саме переваги дає участь у діяльності АПУ, як використовувати можливості членства в організації та який обсяг роботи можна здійснити за підтримки колег. Дуже хотілося б бачити більше активності, тож закликаю долучатися!
Співпраця між регіональними відділеннями:
Корисною є практика проведення заходів, орієнтованих на потреби та спеціалізації у регіонах, оскільки київський юридичний ринок, де АПУ налічує найбільшу кількість членів, все ж має суттєві відмінності від регіонального. Гадаю, можна розглянути можливість диференціації внесків за участь у масштабних заходах АПУ залежно від регіону/відділення, до якого належить учасник.
Ганна Гніздовська
«Найважливіше – командна робота, з її допомогою ми зможемо підкорити весь світ!»
Досьє:
Гніздовська Ганна Михайлівна народилася 3 вересня 1987 року. У 2009 році закінчила Одеський національний університет імені І.І. Мечникова. Нині є головою АО «Юріс Феррум». Практикує спортивне та корпоративне право.
Хобі: Фотографія та футбол.
Про себе:
Іноді я думаю, що якби не стала юристом, то була б професійним фотографом. Або, цілком можливо, тренувала б жіночу футбольну команду. Камера, об’єктиви, спалахи, спеціальні рюкзаки. Тактичні викладки, схеми, перемоги та поразки. Все це якось органічно вписується у простір між кодексами та юридичними монографіями. Та юриспруденція виявилася найбільш заманливим варіантом, і ось вже котрий рік поспіль я застосовую свої навички саме у цій сфері. І як деякий компроміс — розвиваю спортивне право з ухилом до сфери професійного футболу та забезпечую сторінки у соціальних мережах нашого об’єднання крутими фото.
Попередній професійний досвід:
Адвокатська діяльність: з 17.07.2012 року;
01.11.2012 р. — 01.04.2014 рр. — адвокатка у АФ «Алін і Ко»;
16.06.2014 р. — сьогодення — заступниця голови АО «Юріс Феррум», голова АО «Юріс Феррум».
Мотивація стати членом Ради Відділення:
Розвиток юридичної спільноти.
Плани на майбутній рік повноважень:
Активні підтримка ініціатив Голови Відділення та участь у заходах Відділення.
Олександр Козлов
«Прагніть не до успіху, а до цінностей, які він дає»
Досьє:
Козлов Олександр Олександрович народився 24 вересня 1980 року. У 2002 році закінчив юридичний факультет Національного університету «Одеська морська академія». Нині є керуючим партнером АО ALGIZ.
Про себе:
Починаючи з 1998 року, займаюсь юридичною практикою, а з 2009 — веду адвокатську діяльність. За цей час сформувалося стійке розуміння, що успішне підкорення вершин можливе лише у команді однодумців, яку об’єднують спільні прагнення та цінності. Команді, що ставить перед собою завдання задля досягнення колективних результатів, а не заради задоволення особистого інтересу.
Мотивація стати членом Ради Відділення:
Організаторський досвід та відкритість до можливостей і розвитку. Впевненість у тому, що членство надасть можливість та необхідні інструменти для об’єднання колег з різних сфер юридичної діяльності та реалізації спільних ідей.
Плани на майбутній рік повноважень:
- Активна участь у запровадженні в Україні дієвої комплексної системи невідкладного та ефективного реагування на протиправні дії, спрямовані проти адвоката.
- Підвищення рівня інформованості адвокатської спільноти стосовно алгоритму дій при допущенні порушення їх прав у зв’язку з наданням правової допомоги.
- Участь у розгляді та підготовці пропозицій щодо вдосконалення законодавства України з питань, що стосуються діяльності адвокатів та забезпечення їх прав.
- Співробітництво з комітетами захисту прав адвокатів при радах адвокатів регіону.
Співпраця між регіональними відділеннями:
Це один з пріоритетних напрямів роботи у Раді. Ми будемо проводити профільні практичні заходи задля спільного підвищення рівня професійної кваліфікації, що дозволить побудувати ефективні комунікації між регіонами.
Артем Волков
«Якщо проблему можна вирішити за гроші – це не проблема, а витрати»
Досьє:
Волков Артем Сергійович народився 30 листопада 1983 року у місті Щастя Луганської області. Загальноосвітню середню школу закінчив із золотою медаллю. У 2005 році з відзнакою закінчив факультет цивільного права Національного університету «Одеська юридична академія». За результатами Всеукраїнського професійного дослідження в межах проєкту «Вибір клієнта» у 2013 році увійшов до числа 100 кращих юристів України та найбільш рекомендованих юристів у практиках «Митне право», «Морське право» та «Страхування».
Хобі: Подорожі з родиною Україною та світом, лижі, література та мистецтво, генеалогічні дослідження, історія та міжнародна політика, одесика (краєзнавство).
Професійна діяльність:
2007 р. — отримав адвокатське свідоцтво.
2010 р. — очолив практику морського і транспортного права ЮФ «АНК».
Січень 2019 р. — обраний арбітром Морської арбітражної комісії при ТПП України строком на 5 років.
Нині є директором АО «АНК. Морська юридична практика» та керівником практики морського права. Спеціалізується на морському праві та перевезеннях, експедируванні вантажів, портовій інфраструктурі, страхуванні відповідальності, спорах, що виникають з контрактів про працевлаштування моряків.
Громадська діяльність:
2011 р. — обраний Головою Комітету з транспортного права Асоціації правників.
2015 р. — очолював Відділення Асоціації правників України в Одеській області.
Мотивація стати членом Ради Відділення:
АПУ — найбільший та найкращий професійний майданчик, який об’єднує однодумців та колег, дозволяє навчатися новому та самовдосконалюватися. Членство у Раді — це чудова нагода завжди бути в курсі останніх юридичних трендів, колегіально розвивати Відділення, визначати пріоритети та ділитися знаннями і досвідом.
Плани на майбутній рік повноважень:
Проведення 3-5 якісних і змістовних заходів, залучення нових членів, святкування разом із членами Відділення Дня юриста, Дня адвоката та інших свят.
Олександр Кравець
«Хто хоче діяти – шукає засоби, хто не хоче – причини»
Досьє:
Кравець Олександр Олександрович народився 12 травня 1973 року. У 1995 році закінчив Одеський національний університет імені І.І. Мечникова. Нині працює суддею Одеського апеляційного адміністративного суду.
Хобі: саморозвиток, вивчення мов, бойові мистецтва, подорожі та викладання.
Попередній професійний досвід:
Завідуючий юридичним відділом Київської районної адміністрації Одеської міської ради.
Мотивація стати членом Ради Відділення:
Зміна свідомості професійної спільноти.
Плани на майбутній рік повноважень:
Організація та проведення у загальній кількості 5 масштабних заходів.
Григорій Трипульський
«Ти керуєш ситуацією – люди йдуть за тобою»
Досьє:
Трiпульський Григорiй Яковлевич народився 28 серпня 1978 року у місті Одесі.
У 1995 році закінчив середню школу №101. Навчався на юридичному факультеті Університету імені І.І Мечникова. Після закінчення академії вступив до аспірантури на кафедру цивільного процесу Одеської національної юридичної академії. 2 липня 2008 року захистив кандидатську дисертацію на тему: «Процесуальні особливості розгляду спорів, які пов’язані з виникненням, здійсненням та зміною особистих немайнових правовідносин між батьками та дітьми».
Нині є директором ТОВ «ЮКК «Де-юре» та доцентом кафедри цивільного процесу Одеської національної юридичної академії.
Брав участь у розробці різних нормативно-правових документів, зокрема кількох проєктів законів.
Ніколи не працював на держслужбі та у державних підприємствах.
Співавтор кількох підручників з цивільного процесу, статей з процесуального права, а також постійний коментатор в журналах «Бізнес», «Вести», «Форбс», «Фокус», «Деловая столица» та інших.
Попередній професійний досвід:
1998 — 2005 рр. — юрисконсульт у фірмі «Одрекс»;
2005 — 2009 рр. — очолював юридичний відділ ТОВ «Невада». Входив до Ради Директорів, яка приймала рішення щодо діяльності компанії у 5 країнах.
2009 — 2011 рр. — засновник та директор консалтингової компанії ТОВ «Ді Борго Консалтинг». Протягом двох років здійснював антикризове управління пулом компаній.
2011 р. — сьогодення — засновник та директор юридично-консалтингової компанії «Де-юре». З 2015 року за рейтингом журналу «Юридична практика» компанія стабільно входить до першої п’ятірки в Одеському регіоні та до бронзової ліги юридичних компаній України.
2005 — 2010 рр. — депутат Одеської міської ради. Секретар комісії з підприємництва та торгівлі.
2007 — 2010 рр. — голова комісії із землеустрою та земельних правовідносин.
Олексій Ремесло
«На юридичному факультеті вам не розповідають, що найголовніше у юриспруденції – вміння уживатися з дурнями»
Досьє:
Ремесло Олексій Юрійович народився 8 квітня 1983 року. У 2005 році закінчив Одеську національну юридичну академію. Нині є асоційованим партнером АО Interlegal. У сферу його професійної компетенції входять питання транспорту і логістики, судові та арбітражні справи, претензії й арешти суден.
Хобі: мото, більярд та шахи.
Мотивація стати членом Ради Відділення:
Стимулювання розвитку юридичної професії та рівня професіоналізму правників.
Плани на майбутній рік повноважень:
Організація та відвідування максимальної кількості заходів АПУ.
Юрій Шаратов
«Результат є наслідком надзусилля, звичайного зусилля не достатньо»
Досьє:
Шаратов Юрій Анатолійович народився 29 травня 1976 року. Закінчив Національний юридичний університет ім. Ярослава Мудрого. Практикує господарське право та процес. Нині є суддею Господарського суду Одеської області.
Мотивація стати членом Ради Відділення:
Організація заходів з інформування юридичної спільноти про діяльність судової системи.
Плани на майбутній рік повноважень:
Допомога з організацією заходів та інформуванням щодо останніх тенденцій судової практики.