Помер один із авторів Конституції України Віктор Мусіяка: деякі факти біографії

КИЇВ — 22 липня 2019 року. Спільнота Асоціації висловлює глибокий сум з приводу непоправної втрати та співчуття рідним і близьким видатного правника сучасності Віктора Мусіяки. Прощання відбудеться у середу, 24 липня, в клубі Кабінету Міністрів з 10:00 до 12:00. 

У віці 73 років помер Віктор Мусіяка — український юрист, один із авторів тексту Конституції України, лауреат Почесної відзнаки АПУ за вагомий внесок у розвиток юридичної професії в Україні у 2017 році, член Піклувальної Ради АПУ, професор Києво-Могилянської академії.

Наш колега був шанованою людиною, професіоналом своєї справи, який присвятив життя допомозі іншим, захисту прав та свобод людей. Правнича спільнота втратила видатного правника!

Поділяємо сум та підтримуємо рідних і близьких у годину скорботи.

Деякі факти біографії Віктора Мусіяки.

Віктор Мусіяка народився 28 червня 1946 року в селі Безводне Миколаївській області. У 1973 році закінчив Харківський юридичний інститут за спеціальністю «Правознавець», аспірантуру при інституті. Кандидат юридичних наук (1977), професор (1995). Кандидатська дисертація «Солідарна відповідальність за загальне заподіяння шкоди». 

У вересні 2000 року очолив Центр комерційного права. Був професором, завідувачем кафедри галузевих юридичних наук юридичного факультету Національного університету «Києво-Могилянська академія». 

Політичну діяльність розпочав у 1994 році. Народний депутат України 2-го скликання з квітня 1994 до квітня 1998 року, висунутий виборцями. Входив до групи «Реформи». Член Комісії з питань правової політики і судово-правової реформи. З листопада 1995 року до червня 1996 — постійний представник Президента України у Верховній Раді України. 

З жовтня 1996 до квітня 1998 року — заступник голови Верховної Ради. Потім — головний консультант Науково-експертного управління Секретаріату ВР України, заступник директора з наукової роботи Інституту законодавства ВР України. 

До квітня 1998 року був членом Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при Президенті України. У тому ж році очолює виборчий блок «Вперед, Україно!», проте до парламенту не потрапляє. 

У 1999 році Віктор Мусіяка знову очолює партію «Вперед, Україно!». На виборах 2002 року потрапляє до Верховної Ради 4-го скликання за списками блоку «Наша Україна». Голова підкомітету з питань законодавчого забезпечення політичної реформи, парламентської реформи та організації парламентського контролю Комітету Верховної Ради з питань правової політики. 

У парламентських виборах 2006 року Віктор Мусіяка очолює список партії «Вперед, Україно!», яка не потрапляє до Верховної Ради, набравши лише 0,02% голосів. У парламентських виборах 2007 року не брав участі. 

З 2014 року приєднався до Асоціації правників України. Віктор Лаврентійович — член Піклувальної Ради АПУ, головна мета діяльності якої — радити Правлінню у важливих питаннях стратегічного розвитку Асоціації.

У 2017 році — лауреат Почесної відзнаки АПУ за вагомий внесок у розвиток юридичної професії в Україні. 

Заслужений юрист України, автор і співавтор близько 120 наукових праць. 

Долучайтесь до АПУ

Будьте в курсі актуальних новин від Асоціації правників України. Отримайте доступ до корисної інформації та освітніх можливостей. Ми будемо раді проконсультувати вас і надати всю необхідну підтримку.