Як розвіювали гендерні стереотипи в Івано-Франківську

ІВАНО-ФРАНКІВСЬК — 10 червня 2019 року. Відбувся перший у регіоні професійний форум «Жінка-юрист у сучасному світі», на якому судді та адвокати поділилися практичним досвідом і спробували розвіяти міфи щодо гендерних стереотипів.

На переконання фахівців, успішність у будь-якій професії не залежить від статі. Відтак жінки нарівні з чоловіками підкорюють найпрестижніші вершини юриспруденції. Як свідчить офіційна статистика, в Україні 36% жінок-правниць займаються адвокатською діяльністю, що аж ніяк не впливає на якість вітчизняної адвокатури. Експерти наголосили: щоб досягти професіоналізму у цій сфері, потрібні неабиякі юридичні знання і практичний досвід.

«В Івано-Франківську захід такого масштабу відбувається вперше, адже це професійний юридичний захід для жінок. Ми спостерігаємо, що жінки досить часто обирають для себе саме юридичні професії. Водночас жінки давно та успішно підкорюють усі вершини юридичного бізнесу. Я думаю, відсотків 50 на ринку таких послуг є саме жінок», — розповіла Вікторія Кузик, Голова Відділення Асоціації правників України в Івано-Франківській області.

Форум складався з чотирьох сесійних засідань. Спікери зосередили увагу на утвердженні гендерних демократії і культури в суспільстві та юриспруденції зокрема.

Перша сесія під модеруванням Тараса Боринського, директора юридичного департаменту Івано-Франківської обласної державної адміністрації, була присвячена темі: «Жінки у владі: гендерні ролі на роботі та у суспільстві». Романна Бунчак, начальниця відділу з питань нотаріату Територіального управління юстиції в Івано-Франківській області, розповіла про функціонування нотаріату у своєму регіоні та завдання керівника відділу з питань нотаріату ГТУЮ в Івано-Франківській області у цьому напрямі. Надія Кедик, директорка департаменту правової політики Івано-Франківської міської ради, розкрила тему гендерних аспектів ефективного керівництва у структурі органів місцевого самоврядування.

Тема другої сесії — збалансування усіх життєво важливих сфер життя жінки судді. Модератор Тарас Антоняк, голова Івано-Франківського міського суду, зазначив:

«Вважаю, що це гарна традиція, коли чоловіки модерують, а жінки проводять. Щодо гендерної рівності, то в Івано-Франківському міському суді вона присутня, адже в нас навіть стало менше чоловіків. Це непроста професія, і в ній досить складно дотримуватися цього балансу. Але наші жінки міцні».

Оксана Лучко, суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду, розповіла про руйнування гендерних стереотипів.

Галина Домбровська, суддя Івано-Франківського міського суду, виступила з темою: «Жінка чи суддя?».

Останньою у другій сесії виступила Олена Малєєва, суддя господарського суду Івано-Франківської області, яка розповіла про вплив роботи судді на життя жінки.

Третя сесія була присвячена темі: «Фемінізація адвокатури: адвокат у витонченій сукні», модерував яку Андрій Романчук, адвокат, керуючий партнер ЮК Moris Group.

Світлана Петрова, голова Ради адвокатів Івано-Франківської області, розповіла про адвокатуру в умовах сьогодення.

«Опанування сучасною жінкою «нежіночої професії» — адвокат» — з такою темою виступила Наталія Шиманська, адвокатка, викладачка Навчально-наукового юридичного інституту Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника.

Тема останньої сесії — «Вчені-юристки або як жінці стати професором».

Модератор — Михайло Романюк, кандидат юридичних наук, партнер Юридичної фірми Romaniuk & Partners, адвокат.

Про сучасний вимір професійної реалізації жінки юристки розповіла Валентина Васильєва, директорка Навчально-наукового юридичного інституту, Заслужена юристка України, завідуюча кафедри цивільного права, докторка юридичних наук, професорка.

Наталія Сліпенчук, адвокатка, кандидатка юридичних наук, директорка Західноукраїнського офісу ЮК Moris Group, розглянула наукові аспекти практичної діяльності.

Наостанок учасники мали змогу почути доповідь Ольги Зозуляк, доцентки кафедри цивільного права Навчально-наукового юридичного інституту, докторки юридичних наук, на тему: «Жінка у сучасній юридичній науці».

У вас є цікава ідея заходу?