SOFT SKILLS WORKSHOPS стартували з правил першого враження від Наталії Адаменко

КИЇВ - 4 квітня 2019 року. Вчора відбувся перший із десяти тренінгів нового проекту SOFT SKILLS WORKSHOPS. Кожного четверга протягом двох місяців в офісі АПУ фахівці з кар’єрного та особистісного росту будуть ділитися навичками Soft Skills.

Перший тренінг SOFT SKILLS WORKSHOPS відбувся з Наталією Адаменко - експерт з етикету та дипломатичного протоколу, професійний бізнес-тренер, Президент E>queBe School, Посол Миру Міжнародної федерації світу.

За словами Наталії, знання вона отримувала з перших уст від свої мами Галини Науменко - першої в Україні жінки дипломата-протоколіста, шефа дамського протоколу. 

Сім з половиною правил першого враження від Наталії Адаменко виглядають так:

1. Золоте правило першого враження – це посмішка. Так, квітень не завжди буде за вікном, але дослідження показали, що посмішка на нашому обличчі сприяє виробленню гормону щастя. Треба змусити себе посміхнутися і мозок автоматично починає працювати позитивно.

2. Коко Шанель: «Ні в кого не буде другої можливості справити перше враження». На це несвідомо впливає осанка на внутрішній стан. Жити варто з прямою спиною, як в прямому, так і переносному сенсі. Рівна спина, це не лише фізіологія, а й впевненість у собі, так Ви можете привернути   до себе аудиторію. Кому більше повірите - людині, що згорбилась і доповідає чи тій, що розправила плечі як Атлант?

3. Третє правило - хода. Чи вміємо ми ходити, адже деякі леді заходять гучніше, аніж військовий? «Красива хода – це переставляння ноги перед ногою, але не переплутайте з моделями на подіумі», - посміхається Наталія. У свій час Джон Кеннеді жахливо ходив, та вихід є – одну руку варто покласти в карман – ефект впевненості Ви справити!

4. Постава. Часто на діловій зустрічі центральна нервова система нас не слухає. Вдумаймось у підтекст фрази: «Візьміть себе в руки!» Часто, коли хвилюєтесь морально зберіться й прямому сенсі візьміть свою руку, автоматично заспокоїтесь. І стійте невимушено. Потім наступає момент, коли треба сісти, а це ніби елементарно. «Та часто спідницю треба поправити 200 разів, піджак підняти, бо ми ж королеви і королі - пом’ятися боїмось. Зі сторони – це смішно і безтактно. Прийшли і сіли. Спідниця підскочила вище, чим потрібно - то все вже сталось, заспокоїлись і випадково опустили», - радить експерт.

5. Жести. Перший жест, що придумало людство - це рукостискання. А особливо в дипломатичних відносинах. Велике значення має, те як відбувається рукостискання: хто перший подивився в очі, хто подав руку і чи взагалі подав. Є історія у Франції, коли відомий філософ, Андре Жид придумав жест в’ялого рукостискання для того, щоб знати хто гей. Тому для чоловіків - це страшний жест.

Цікавою привілегією жінок є те, що вона має право подати руку першою, після того як чоловік з нею привітався.  Наталія Адаменко згадує зустріч Ангели Меркель Дональдом Трампом після інавгурації, а жесту рукостискання не відбулося. «Я посилала Меркель паси з екрану телевізора, щоб вона згадала про можливість жінки першою подати руку. На засіданні G20, Ангела перша подала руку, а якби чоловік не відреагував – це було б гірше ляпасу.

Знизування плечима. Навіть в дипломатії є поняття «нейтрального жесту», коли держава відреагувала на дії іншої держави нейтральним жестом. Це унікальний жест, яким можна сказати все.

6. Одяг - це важливо. «Людина – це стиль, і це не одяг», – підкреслює Наталія. Чоловікам вона радить носити довгі носки, щоб всі принади не видно було, коли присідає. Привчіть себе вдома поводити так, ніби за вами хтось підглядає, так завжди і всюди будете на висоті.

Наталія Адаменко ділиться з нами діловим дрес-кодом: спідниця, не нижче колін; підбори максимально сім см; колготки - на зустрічах високого рівня вони мають бути обов’язково.

З колготами є цікава історія, коли Меланія Трамп  на зустріч з Путіним не одягнула колготи. Це було неприпустимо, та розцінено як негативний жест проти президента Росії.

 «Аксесуари також мають бути в міру, дозволяється 13, та це разом з гудзиками», - посміхається Наталія.

7. «Заговори, щоб я тебе побачив!» - слова Сократа, що завершують образ від першого враження. Наповненість розмови, майстерність вести бесіду так, щоб вас почули. Лаконічно, без складнопідрядних речень. Варто читати художню літературу для збільшення словникового запасу, наукову для покращення професійних якостей. Орієнтуєтесь в новинах, книгах, фільмах - щоб завжди були теми для розмови. 

Це сім правил. А половина правила - необхідно мати власний індивідуальний стиль.

Курс тренінгів 11 квітня продовжить Ірина Химчак, засновник BeCentri «Legal Netwokin», яка повідає ексклюзивний матеріал про нетворкінг. Початок тренінгу о 16.00. Приєднуйтеся!

У вас є цікава ідея заходу?