Практичні аспекти позасудового звернення стягнення на предмет іпотеки та застави

КИЇВ — 11 березня 2019 року. Сьогодні активно обговорюють тему позасудового звернення стягнення на предмет іпотеки та застави, тому Відділення АПУ в місті Києві також провело засідання стосовно цієї теми.

Разом із партнером KPD Consulting Law Firm Владиславом Кисілем представники адвокатського об'єднання «СмартЛекс» розглянули нормативне регулювання способів і механізмів позасудового звернення стягнення на предмет іпотеки та застави та останні законодавчі зміни щодо цього питання.

Антон Лойфер, керуючий партнер АО «СмартЛекс», ознайомив учасників із програмою засідання та закликав задавати питання по мірі їхнього надходження, аби зустріч проходила у формі дискусії.


«Відповідно до ч. 1 ст. 26 Закону України «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень» застава рухомого майна, що виникає на підставі договору, передбачає можливість обрання одного із таких позасудових способів звернення стягнення на предмет застави:

1. Передача рухомого майна, у власність обтяжувача;

2. Продаж обтяжувачем предмета забезпечувального обтяження;

3. Відступлення обтяжувачу права задоволення забезпеченої обтяженням вимоги;

4. Переказ обтяжувачу відповідної грошової суми та ін.», зауважив Микола Проценко, партнер АО «СмартЛекс».


 Про практичні аспекти позасудового звернення стягнення на предмет іпотеки та судову практику з цих питань говорила Анастасія Лойфер, керуючий партнер АО «СмартЛекс»:

«Щодо передачі іпотекодержателю права власності на предмет іпотеки хотілося б сказати, що реєстрація права власності здійснюється державним реєстратором прав на нерухоме майно незалежно від місцезнаходження нерухомого майна в межах АРК, області, міст Києва та Севастополя.

Для цього необхідні такі документи:

іпотечний договір,

договір про задоволення вимог іпотекодержателя (якщо іпотечний договір не містить застереження про задоволення вимог іпотекодержателя),

копія письмової вимоги про усунення порушень, надісланої іпотекодержателем іпотекодавцеві та боржникові, якщо він є відмінним від іпотекодавця;

документ, що підтверджує наявність факту завершення 30-денного строку з моменту отримання іпотекодавцем та боржником, якщо він є відмінним від іпотекодавця, письмової вимоги іпотекодержателя у разі, коли більш тривалий строк не зазначений у відповідній письмовій вимозі;

заставна (якщо іпотечним договором передбачено її видачу)».


 

Стати членом АПУ - надихаючий нетворкінг, експертиза, практичні інструменти для розвитку та інші переваги членства

Сайт використовує cookies та інші технології для того, щоб ми могли запам’ятовувати Ваші вподобання та дізнаватись, як саме Ви використовуєте наш сайт. Обробка вказаних даних відбувається відповідно до Положення про обробку та захист персональних даних Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», з яким можна ознайомитися за посиланням.
Натискаючи «ТАК», Ви надаєте згоду на використання cookies та інших технологій під час відвідування нашого сайту.
ТАК