І Всеукраїнська школа Legal Writing
ЛЬВІВ — 2 — 3 березня 2019 року. Традиційно Львів прийняв у себе найамбітніших та найактивніших студентів-правників, а також топових юристів України. Але від деяких традицій організатори все-таки відійшли, і перший день І Всеукраїнської школи Legal Writing відбувся не в стінах юридичного факультету ЛНУ імені Івана Франка, а у «Львівській залі» готелю «Дністер».
Відкриття Школи розпочалося з вітальних слів організаторів заходу, а саме Мар’яни Зелінської, Голови Львівського осередку Ліги студентів Асоціації правників України, та Ярини Заяць, Голови Студентської ради юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.
Про шлях позовної заяви від канцелярії до суду розповіла Ірина Мандрусяк, помічник судді Західного апеляційного господарського суду. Окрім того, спікер детально пояснила усі тонкощі подання позовної заяви, забезпечення позову і пред’явлення позову.
Наступним спікером першого дня інтенсиву стала Ліда Климків, партнер Axon Partner, яка розповіла про те, як зробити юридичну мову простою і доступною для всіх. Також пані Ліда детально та доступно розкрила тему написання юридичних статей і поділилася цікавим лайфхаком про порядок складання договорів.
Багато цікавого про Moot Court Society Lviv розповіли його представники — Наталія Савула, Марта Павлишин і Катерина Ілєєва. Спікери говорили про техніку написання меморандуму та як можна застосовувати навички написання ідеального меморандуму в звичайному житті. А також поділилися своїми думками про те, які аргументи в суді є найбільш дієвими.
Тетяна Гірник, суддя у відставці та викладач Національної школи суддів, розповіла про помилки в юридичному письмі суддів та юридичному письмі загалом. Учасникам запам’яталися поради про те, як правильно складати рішення в суді. Спікер також детально роз’яснила, чому якість юридичного письма є важливою.
Перший день Школи закривала Наталія Білостоцька, HR МЮФ Integrites, лекцію з якою було проведено в режимі відеоконференції. Учасники дізналися секрети успішного написання резюме та скільки потрібно часу досвідченому HR, щоб зрозуміти, чи підходить кандидат на певну посаду.
Друга частина І Всеукраїнської школи Legal Writing була дуже насиченою, адже розпочалася з двох воркшопів, на яких учасники отримали не тільки практичний досвід у складанні документів, а й солодкі (і не тільки) подарунки за свої старання. Андрій Удовиченко, CPO в Bot&Partners, та Вадим Козьма, представник з ILF, провели так званий Plain English challenge, де розповіли, як правильно спрощувати текст, щоб не втрачався його зміст, але документ не був великим за обсягом. Микита Підгайний, СЕО в Bot&Partners, розповів про правильне складання договору та його дизайн.
Про аналіз норми та структури тексту пояснила Оксана Колумбет, директор Центру розвитку юридичної освіти ESLAW. Спікер навчила виділяти з тексту частини, тобто головне в документі, а також поділилася секретами правильної побудови аргументів.
Останнім нашим спікером став Олег Кириєвський, партнер Advice Group, який розтлумачив поняття юридичного письма та розповів про стан речей в Україні та світі. Спікер навів конкретні приклади поганого юридичного письма та разом із учасниками намагався виправити такі документи.
Львівський осередок Ліги студентів АПУ та Студентська рада ЛНУ імені Івана Франка вдячні за допомогу в організації та підтримку заходу партнерам: AO AdviceGroup, AxonPartners, кондитерським виробам «Добрий вечір», а також Голові Відділення АПУ у Львівській області Роксолані Костур.
Команда Львівського осередку Ліги студентів АПУ та Студентська рада ЛНУ імені Івана Франка також висловлюють свою подяку усім учасникам і спікерам, адже саме ВОНИ зробили цьогорічну Всеукраїнську школу Legal Writing найкращою!