«ТОВ «Еверест Істейт» та інші проти Росії»: аналіз арбітражного рішення та рішення Верховного Суду

КИЇВ — 22 лютого 2019 року. Комітет з альтернативних вирішень спорів Асоціації правників України, Українська Арбітражна Асоціація та Комітет з процесуального права провели обговорення арбітражного рішення та рішення Верховного Суду у справі «ТОВ «Еверест Істейт» та інші проти Росії».

Модератор першої частини заходу Ірина Назарова, Голова Комітету АПУ з альтернативних вирішень спорів, керуючий партнер ЮФ ENGARDE, разом із Сергієм Уваровим, членом Ради Комітету АПУ з альтернативних вирішень спорів, Генеральним секретарем Української Арбітражної Асоціації, радником INTEGRITES, зробили огляд «кримських» справ.

Маркіян Ключковський, партнер Asters, окреслив висновки арбітражних трибуналів щодо юрисдикції вирішувати такі спори на підставі міжнародного договору між Україною та Російською Федерацією про захист інвестицій.

Друга частина заходу була присвячена темі визнання та надання дозволу на виконання арбітражного рішення у справі «ТОВ «Еверест Істейт» та інші проти Росії», яку модерувала Олена Перепелинська, партнер та голова практики міжнародного арбітражу INTEGRITES у країнах СНД, Президент Української Арбітражної Асоціації.

Олександр Волков, заступник Голови Комітету АПУ з альтернативних вирішень спорів, старший юрист Asters, розповів про визнання і надання дозволу на виконання арбітражного рішення у цій справі на території України, а Олександр Друг, партнер Sayenko Kharenko, член Правління Української Арбітражної Асоціації, у свою чергу, розповів про заходи забезпечення позову в процедурі визнання і надання дозволу на виконання арбітражного рішення у цій справі, зокрема і про питання визначення майна, яке належить Росії на території України, та питання судового імунітету.

Питання, порушен доповідачами, викликали жваву дискусію учасників заходу, серед них — і за участі осіб, які безпосередньо брали участь у тій чи іншій якості у цій справі.

Долучайтесь до АПУ

Будьте в курсі актуальних новин від Асоціації правників України. Отримайте доступ до корисної інформації та освітніх можливостей. Ми будемо раді проконсультувати вас і надати всю необхідну підтримку.