АПУ звернулася до депутатів Верховної Ради з приводу законопроекту «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»
КИЇВ – 19 листопада 2018 року. Асоціація правників України звернулася з офіційним листом до Голови Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя Руслана Князевича та до всіх депутатів-членів цього комітету. Комітет є профільним у розгляді законопроекту, розробленого Радою з питань судової реформи і внесеного Президентом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» № 9055.
Асоціація, яка підтримує цей проект Закону, звернулася до парламентарів з проханням не піддаватися на маніпуляції з боку противників законопроекту не брати до уваги провокації, ґрунтовно підійти до аналізу законопроекту та використовувати перевірену інформацію й аналітику незалежних експертів.
Правники просять, зокрема, звернути увагу на три важливих моменти:
“1. Розробка законопроекту проходила протягом 2 останніх років із залученням великого представництва правників, зокрема: Національної асоціації адвокатів України, провідних організацій – Асоціації адвокатів України та Асоціації правників України, вчених і правників із різних регіонів. Документ передбачає підсилення права на захист та реформування адвокатури як одного з елементів системи правосуддя, без чого не судова реформа не може бути завершена.
2. Проект закону відповідає європейським стандартам і практикам побудови європейських адвокатур, зокрема, рекомендаціям Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанської комісії), викладеним у висновках від жовтня 2011 р., а також враховує рекомендації Звіту Ради Європи «Про результати оцінки потреб адвокатського самоврядування в Україні» (листопад 2017 р.).
3. Останнім часом проводиться брудна кампанія щодо намагань дискредитувати прогресивний законопроект, зокрема:
а) розповсюджуються матеріали без вихідних даних та без пояснень джерел фінансування, у яких міститься неправдива інформація по суті законопроекту;
б) невідомі особи зробили спам-розсилку по базі всіх адвокатів щодо начебто необхідної переатестації адвокатів для отримання свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю замість свідоцтва адвоката України. Вказане не відповідає дійсності, а, навпаки, згідно з пп. 1 п. 2 Прикінцевих та перехідних положень законопроекту, особи, які набули статус адвоката та право на заняття (здійснення) адвокатською діяльністю до набрання чинності цим Законом, зберігають статус адвоката та право на здійснення адвокатської діяльності, крім тих осіб, стосовно яких ухвалено рішення про припинення права на заняття (здійснення) адвокатською діяльністю. Пп. 2 цього ж пункту встановлює, що свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, видані до набрання чинності цим Законом, мають таку ж силу як свідоцтва адвоката України і не потребують заміни», — йдеться в листі.
Також до листа додали Відкрите звернення Асоціації правників України щодо законопроекту «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».