Комерційний арбітраж: консолідація та паралельні арбітражні процеси

КИЇВ — 28 вересня 2018 року. Комітет з альтернативних вирішень спорів Асоціації правників України запросив юристів обговорити актуальні питання багатосторонніх спорів у міжнародному комерційному арбітражі, а саме питання консолідації та паралельних арбітражних процесів за правилами арбітражних інституцій.

Експертами з цього питання виступили Христина Хріпкова, старший юрист Integrites, Олександр Друг, партнер Sayenko Kharenko, Ірина Мороз,адвокат, партнер AVELLUM. Модератором був Юрій Гулеватий, адвокат, юрист AVELLUM.

Правники розглянули проблемні питання, що стосуються плюсів та мінусів консолідації арбітражних процесів та паралельних арбітражних процесів, зокрема, з погляду арбітра, особливостей паралельних арбітражних процесів щодо пов’язаних контрактів (multi-party, multi-contract issues) тощо.

Особливості паралельних арбітражних процесів проаналізувала Христина Хріпкова. Юрист нагадала, що багатосторонній арбітраж може виникнути, як правило, за наявності таких сценаріїв: якщо декілька сторін підписали один контракт або предмет спору пов’язаний з кількома сторонами декількох пов’язаних контрактів. Арбітраж на основі декількох контрактів (т. зв. багатоконтрактний) — це арбітраж, у якому позовні вимоги подані на основі декількох контрактів, підписаних між двома чи більше сторонами.

Доповідач детально описала питання об’єднання спорів, що виникають на основі різних контрактів, в один арбітражний процес, зокрема, звернула увагу на те, у кого є повноваження консолідувати паралельні арбітражні процеси. Також розкрила тактику представництва клієнта в паралельних процесах, описала особливості вибору арбітрів та поділилася досвідом, чого очікувати від таких процесів (деталі доповіді знайдете у презентації Христини Хріпкової).

Долучайтеся до заходів Комітету з альтернативних вирішень спорів та дізнавайтеся про останні новини і тренди галузі від визнаних експертів. Анонси заходів шукайте на сайті АПУ та на ФБ-сторінці організації.

Юридична допомога