Ефективні засоби захисту від надмірної тривалості судових проваджень
КИЇВ — 3 вересня 2018 року. Компанією Research & Branding Group спільно з Радою Європи проведено онлайн-опитування щодо можливих превентивних та компенсаційних засобів захисту від надмірної тривалості провадження в Україні. Опитування проводилося в межах проектів Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні» (2017 р.) та «Підтримка виконання Україною рішень Європейського суду з прав людини» (2018 р.). Члени Асоціації правників України також брали участь у опитуванні.
Метою дослідження було з’ясувати особливості сприйняття представниками експертного середовища превентивних та компенсаційних засобів захисту від надмірної тривалості судового провадження, які існують в інших державах — членах Ради Європи, в контексті можливості їх запровадження в Україні.
25 червня 2018 року аналітик компанії Research & Branding Group Олексій Ляшенко презентував проект Звіту під час експертного обговорення на тему: «Ефективні засоби захисту від надмірної тривалості судових проваджень: виконання рішень Європейського суду з прав людини в групах справ «Світлана Науменко проти України» та «Меріт проти України».
Захід організовано спільно проектом Ради Європи «Підтримка виконання Україною рішень Європейського суду з прав людини», який фінансується Фондом з прав людини, Верховним Судом та Міністерством юстиції України.
У звіті міститься загальний опис результатів дослідження та загальна характеристика експертного опитування, основні характеристики експертів та результати їх опитування. Переважна більшість опитаних — експерти з професійним стажем понад 10 років. У додатках до звіту ви знайдете Перелік усіх пропозиції щодо превентивних засобів захисту у кримінальному провадженні на стадії досудового розслідування та судового розгляду та інші результати дослідження.
З повним текстом звіту можна ознайомитися за посиланням.