Види корупції і підслідність НАБУ: як і з чим звертатися?

КИЇВ — 30 серпня 2018 року. Асоціація правників України спільно з Радою громадського контролю при НАБУ провели семінар на тему: «Види корупції і підслідність НАБУ. З чим і як звертатися до Бюро, щоб було важко відмовити».

У якості спікерів були запрошені детективи НАБУ Тарас Філоненко та Марина Яроменок, член РГК при НАБУ Злата Симоненко, екс-член РГК при НАБУ, адвокат, партнер Ario Law Firm Євген Грушовець та менеджер групи «Реформа органів правопорядку РПР» Володимир Петраковський.

Детективи розповіли про функції та призначення НАБУ, місце НАБУ в системі антикорупційної інфраструктури, правила визначення підслідності, організаційну структуру, особливості їх щоденної роботи із заявами, озвучили вимоги до них тощо.

Доповідачі виділили 5 типових помилок у заявах, на підставі яких НАБУ відмовляє у їх прийнятті:

1. Незгода із судовим рішенням стає предметом заяви про вчинення кримінального правопорушення.

2. Неефективне досудове розслідування стає предметом заяви про вчинення кримінального правопорушення.

3. Факти, наведені у заяві, не підслідні Національному антикорупційному бюро України.

4. Факти, наведені у заяві, є компетенцією Національного агентства з питань запобігання корупції.

5. У заяві не викладено обставин, які свідчать про вчинення кримінального правопорушення.

Детективи підготували для адвокатів поради, як коректно підготувати заяву. Зокрема, необхідно пересвідчитися, що фактичні обставини мають ознаки кримінального правопорушення, а також перевірити, чи кримінальне правопорушення є компетенцією НАБУ за низкою критеріїв (ч. 5 ст. 216 КПК).

Злата Симоненко, посилаючись на позицію суддів, порадила заявникам обов’язково вказувати у заявах на наявність шкоди, якщо стаття її передбачає. При цьому її розмір можна не визначати одразу. За словами Євгена Грушовця, заяви, які і будь-які інші дії адвоката, повинні бути, перш за все, ефективними. Тому він закликав подавати заяви якісні і за адресою.

Бурхливу дискусію з гостями заходу викликала доповідь Володимира Петраковського щодо підслідності НАБУ, зокрема його теза про те, що питання виключної підслідності — це такий собі єдиноріг, в якого важко повірити; насамперед підслідність — це історія про спеціалізацію та компетенції, а не про процедуру в її принциповому вимірі.

Ми дякуємо усім, хто долучився до нашої дискусії, та сподіваємося, що семінар був для всіх корисним і цікавим.

Стати членом АПУ - надихаючий нетворкінг, експертиза, практичні інструменти для розвитку та інші переваги членства

Сайт використовує cookies та інші технології для того, щоб ми могли запам’ятовувати Ваші вподобання та дізнаватись, як саме Ви використовуєте наш сайт. Обробка вказаних даних відбувається відповідно до Положення про обробку та захист персональних даних Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», з яким можна ознайомитися за посиланням.
Натискаючи «ТАК», Ви надаєте згоду на використання cookies та інших технологій під час відвідування нашого сайту.
ТАК