Конкурс до Вищого антикорупційного суду: обговорення у Харкові
Асоціація спільно з українським представництвом міжнародної антикорупційної мережі Transparency International провели черговий захід, присвячений старту конкурсу до Вищого антикорупційного суду (далі — ВАС).
Василь Тацій, ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, звернув увагу учасників обговорення на потребу побудови ефективної системи державних органів та забезпечення справедливого й неупередженого правосуддя, які сприятимуть економічному становленню України і дозволять молоді реалізовувати свій потенціал.
Максим Костецький, юридичний радник Transparency International Україна, зазначив, що створення такої інституції як ВАС відбулося, оскільки до цього процесу була прикута увага громадськості, яка пильно його моніторила. Дуже важливо, щоб така увага, як до прийняття Закону України «Про Вищий антикорупційний суд», була й до конкурсу до цього суду.
М. Костецький зорієнтував колег щодо строку подачі документів та етапів проходження конкурсу.
Олена Кібенко, суддя Верховного Суду, поділилася своїм успішним досвідом участі у першому конкурсі на зайняття вакантної посади судді Верховного Суду.
Суддя розповіла, що у процесі підготовки до співбесіди у Вищій раді правосуддя вона зрозуміла, чим буде займатися у Верховному Суді. А вже після призначення створила групу з питань судового менеджменту.
Правники отримали поради якісно готуватися до тестових завдань, не користуватися чернеткою при написанні практичного завдання, оскільки часу для цього може не вистачити.
Наприкінці виступу Олена Кібенко звернулася до колег зі словами: «Хочете змін — створюйте їх».
Анастасія Красносільська,експерт Центру протидії корупції, звернула увагу учасників дискусії на символічне місце проведення заходу, адже саме у цій залі більше року тому обговорювалася концепція Закону України «Про Вищий антикорупційний суд».
Експерт зазначила, що саме правники — майбутні судді Вищого антикорупційного суду — є невід’ємною складовою його успішного становлення і функціонування.
Максим Шевердін,член Правління Асоціації, керуючий партнер АО «Шевердін і Партнери», у своєму виступі зробив акцент на важливості участі у конкурсі й агітував правників долучатися до формування нової судової інституції.
У межах експертного обговорення, серед іншого, розглядалися питання збору документів для участі у конкурсі адвокатами з тимчасово окупованих територій, про довіру суспільства до судової влади та роль міжнародних експертів у конкурсі на зайняття посад суддів ВАС.
Асоціація продовжить серію обговорень, мета яких — популяризація конкурсу до ВАС.