Помісність: історичний та богословський аспект. Лекція в АПУ

КИЇВ — 18 липня 2018 року. В офісі Асоціації правників України відбулася зустріч у межах курсу лекцій «Право і духовність» з протоієреєм Ігорем Шабаном, священиком Української Греко-Католицької Церкви.

Протоієрей Ігор Шабан — священик Української Греко-Католицької Церкви, доктор наук (Ph.D.) з екуменічного богослов’я, настоятель храму святих Володимира та Ольги у м. Бориспіль, Київської Архиєпархії УГКЦ, голова Комісії УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин, викладач Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ.

На зустрічі учасники та спікер спілкувалися щодо причин розділення церкви на конфесії та способів відновлення єдності між християнами, проаналізували сучасний стан колись єдиної Церкви Володимирового Хрещення та докладніше розібрались із термінами «помісність», «канонічність» та «автокефалія».

Доповідач навів статистичні дані розповсюдження християнської релігії у світі, а також описав структуру католицької, православної та протестантських церков. Він зазначив, що екуменізм є рухом, який прямує до повної єдності усіх християн, при цьому екуменізм в жодному випадку не є наверненням на «нашу» віру чи «нашу» конфесію, а також не є пошуком перемоги власної Церкви над іншими Церквами. Священик розповів про Міжнародну змішану комісію, особливості екуменічної діяльності в Україні та про форми співпраці Церков.

Зустріч відбувалася у формі живого діалогу, під час якого гості отримали відповіді на свої питання. Долучайтеся до заходів АПУ — ми говоримо про право і не тільки.

У вас є цікава ідея заходу?