Конференція про результати річної роботи КДКП і Ради прокурорів України

КИЇВ - 11 липня 2018 року. Відбулася конференція «Перший рік роботи Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів та Ради прокурорів України: досягнення, виклики, перспективи». Захід організований Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією прокурорів (далі – КДКП) і Радою прокурорів України за підтримки Проекту Ради Європи «Подальша підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні» та Консультативної місії Європейського Союзу в Україні.

У рамках заходу обговорено роль КДКП та Ради прокурорів України у підвищенні прозорості, ефективності та підзвітності прокуратури, кар’єри прокуратури та дисциплінарної відповідальності прокурора.

Участь у заході взяли представники Верховної Ради України, Генеральної прокуратури України, Верховного Суду, адвокатури, громадськості, міжнародних організацій.

Від Асоціації участь в обговоренні взяли: Денис Бугай,  Президент Асоціації  (2013-2017), партнер VB PARTNERS, адвокат, Володимир Сущенко, член Піклувальної Ради Асоціації, експерт Програми «Адвокат Майбутнього, Злата Симоненко, член Асоціації, партнер Адвокатського об’єднання «Солодко  і партнери», адвокат та Ольга Лопушанська, координатор законопроектної роботи Асоціації.

Володимир Сущенко був доповідачем у дискусії щодо кар’єри прокурора, висвітливши актуальні проблеми спеціальної підготовки та підвищення кваліфікації прокурорів.

Денис Бугай виступив у секції з обговорення відповідальності прокурора. Адвокат зазначив, що КДКП вже має належні якісні й кількісні показники роботи, демонструє незалежність і неупередженість. Так, КДКП за рік отримано 2046 скарг, із яких щодо 514 відкрито провадження. Щодо 384 справ вже складено висновки про наявність/відсутність дисциплінарного проступку. Накладено 127 стягнень (59 доган, 29 звільнено, 38 заборона переведення протягом року), 6 прокурорів було відсторонено від посади.

Денис Бугай наголосив на важливості роз’яснень, для адвокатів зокрема, порядку подачі скарг, що сприятиме зменшенню рівня відмов у відкритті проваджень.

Асоціація продовжує тримати руку на пульсі реформи прокуратури і вже найближчим часом планує проводити спільні обговорення із КДКП щодо дисциплінарних проваджень.

Діяльність у межах Проекту Ради Європи «Подальша підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні» охоплює широкий спектр заходів, включаючи експертні консультації, оцінку та рекомендації, заходи, спрямовані на підвищення інституційного та функційного потенціалу основних бенефіціарів, навчальні заходи та заходи з підвищення кваліфікації основних цільових груп, обговорення у форматі круглих столів, конференції та публічні дебати. Проект фінансується урядом Данії.

У вас є цікава ідея заходу?