Відповідальність за неповернення валютної виручки - чого чекати?
КИЇВ – 03 липня 2018 року. Асоціація правників України зібрала юристів обговорити питання відповідальності за неповернення валютної виручки. Організатором круглого столу виступив Комітет з податкового та митного права АПУ.
Модератор заходу Тетяна Лисовець, Голова Комітету АПУ, старший партнер, адвокат, керівник судової практики «АК «Соколовський і Партнери», представила учасників круглого столу, серед яких були Емал Бахтарі, керівник проектів та програм департаменту відкритих ринків НБУ, Василь Андрусяк, провідний юрист ЮК MORIS GROUP, Тетяна Бережна, старший юрист ЮФ «Василь Кісіль і Партнери», Роман Блажко, партнер ЮФ «Лекс'Юс», адвокат, Ролан Бондарець, юрист з податкових спорів ЮК «Finance Business Service», Антоніна Городецька, адвокат, старший радник АО «КМ Партнери», Віталій Оджиковський, радник Sayenko Kharenko, та Віта Форсюк, керівник практики податкового права ЮК «Jurimex».
Учасники та гості обговорили міжнародний досвід притягнення до відповідальності за неповернення валютної виручки, проаналізували вплив змін до законодавства (Закон «Про валюту» № 8152) на відповідальність за неповернення валютної виручки, розглянули судову практику щодо скасування ППР про нарахування пені у зв’язку з неповерненням валютної виручки.
Емал Бахтарі представив позицію Нацбанку щодо нового законодавства у сфері валютного контролю та анонсував зміни, що очікують банки та бізнес у зв’язку з оновленням законодавства, висловив надію, що найближчим часом Президент підпише Закон і з цього моменту у НБУ буде 7 місяців, щоб привести у відповідність до Закону свої підзаконні НПА.
Тетяна Бережна у презентації «Податковий спір на межі національного і міжнародного законодавства» представила реальний кейс із власної практики: українська компанія експортувала товари контрагентам в Республіку Білорусь. Контрагенти не виконали свої зобов'язання щодо оплати товару. Експортер звернувся до нотаріуса у Республіці Білорусь за вчиненням виконавчого напису для стягнення такої безспірної заборгованості з контрагентів . На підставі отриманих виконавчих написів управління юстиції в Республіці Білорусь успішно стягували заборгованість з контрагентів експортера. Деталі історії читайте у презентації доповідача.
Актуальну судову практику щодо скасування ППР про нарахування пені у зв’язку з неповерненням валютної виручки проаналізував Василь Андрусяк. Всі реквізити постанов можна знайти у презентації доповідача.
Комітети АПУ обговорюють лише найактуальніші питання юридичної практики. Не проґавте можливості бути у центрі подій. Долучайтеся!
Презентація «Судова практика щодо скасування ППР про нарахування пені у зв’язку з неповерненням валютної виручки». Автор: Василь Андрусяк, провідний юрист ЮК MORIS GROUP
Презентація «Податковий спір на межі національного і міжнародного законодавства». Автор: Тетяна Бережна, старший юрист ЮФ «Василь Кісіль і Партнери».