Legal Writing для львівських студентів-правників
ЛЬВІВ — 03 — 04 березня 2018 року. Львівський осередок Ліги студентів АПУ організував Західноукраїнську регіональну школу Legal Writing.
Відкривав захід Олег Кириєвський, партнер Advice Group. Тема виступу: «Movement for plain Ukrainian. Пишемо так, щоб судді (і не тільки) вас зрозуміли».
Потім учасники нашої школи мали чудову нагоду послухати лекцію від Тараса Полянского, к.ю.н, доцента, Senior Tax&Law. Спікер розповів про Legal Writing у юридичній освіті США. Завдяки Тарасу Тарасовичу гості дізналися про важливість юридичного письма в США, його структуру, особливості викладання та перевірки робіт, а також про власний досвід вивчення Legal Writing.
Також слухачі мали можливість познайомитися з Наталією Жемановою, партнером практики судового представництва, сімейного та спадкового права АО «Бачинський, Коломієць та партнери». Її лекція була присвячена темі: «Процесуальні документи у цивільному процесі». Учасники дізналися про те, що таке позовна заява, як її складати, зміст позовних вимог, про найголовніші правила сучасної ділової української мови, а також про способи грамотного складання інших документів, що є must have для кожного практикуючого юриста.
Далі слухали лекцію від Ірини П’ятковської, партнера Matviyiv & Partners. Говорили про особливості юридичного письма в господарському процесі, а саме про те, як виглядає структура позовної заяви, про що треба зазначати, складаючи документи, а про що варто назавжди забути, аби не робити типових помилок, про важливість логічності документа та необхідність застосування чинного законодавства.
Про типові помилки та складнощі в податковій і бухгалтерській документації спілкувалися з Мариною Томаш, податковим радником ADER HABER Law Firm.
Присутні мали можливість поспілкуватися з керуючим партнером «Марусяк і партнери» Володимиром Марусяком, дізнатися, що таке мова права і що варто розуміти під Legal Writing, чому юрист — це завжди авантюрист та що одними з найголовніших вимог є вимоги щодо однозначності висловлювання, ясності, зрозумілості та ефективності.
Спікером на школі був і Павло Янчак, керуючий партнер Yanchak&Partners, з яким ми поговорили про власний досвід Павла у набутті навичок Legal Writing та про те, що потрібно зробити, аби скласти дійсно якісний документ.
Також мали змогу поспілкуватися з Наталією Анохіною, старшим юристом Arzinger law office, дізнатися, в яких електронних сервісах та базах даних можна перевірити свого контрагента, які відомості обов’язково потрібно перевіряти, різницю між відомостями, які можна дізнатися завдяки безкоштовному запиту, та інформацією, яка стає доступною завдяки платному запиту в ЄДРПОУ, як отримати відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Про листи до суду та як викладати свою позицію під час розгляду кримінального провадження у суді говорили з Валерією Коломієць, партнером «Бачинський, Коломієць і партнери», адвокатом. Дізналися про те, як будувати свій виступ так, щоб вас почули, що головним у промові є чіткість і послідовність. Завдяки спікеру усвідомили важливість не лише судової промови, а й письмової позиції, на яку часто посилається суд при ухваленні рішення.
Учасники були також раді взнати від Ліди Климків, партнера Axon Partners, як зробити документи зрозумілими і потрібними та про методику викиданння непотребу із юридичних текстів. Говорили про те, як складати договір, про важливість простоти у викладенні своєї позиції, адже все геніальне — просте, як викладати свою думку, не використовуючи довжелезних складнопідрядних речень, та про те, що договори можуть бути навіть у формі коміксів.
Організаційний комітет Західноукраїнської регіональної школи Legal Writing зробив все можливе, аби провести її на високому рівні і вже чекає на наступну зустріч.