Новели ПКУ та блокування податкових накладних. Практичні поради експертів

КИЇВ — 30 січня 2018 року. Комітет з податкового та митного права Асоціації правників України провів засідання, темою обговорення на якому стали основні новації, внесені до Податкового кодексу України напередодні 2018 року. Не оминули увагою і проблеми реєстрації податкових накладних.

Експертами на засіданні виступили провідні фахівці у галузі податкового права: Лариса Антощук, керівник практики з вирішення податкових спорів «КПМГ» в Україні; Сергій Протасов, керівник практики з податкового права ЮК «Алєксєєв, Боярчуков та Партнери»; Наталія Куріленко, керівник податкової практики АО «АК «Соколовський і партнери», та модератор — Тетяна Лисовець, голова комітету АПУ з податкового та митного права, старший партнер АО «АК «Соколовський і партнери».

Сергій Протасов у своїй доповіді детально ознайомив гостей заходу зі змінами, що були внесені в Податковий кодекс. Зокрема, розтлумачив, які новели очікують ПДВ, акцизний податок, податок на прибуток підприємств, ПДФО, екологічний податок, рентну плату та податку на майно.

Доповідач зауважив, що у системі спрощеного оподаткування запроваджено оподаткування податком на репатріацію виплат платників єдиного податку на користь нерезидентів, а також, що платників єдиного податку звільнено від авансових внесків при виплаті дивідендів.

Крім іншого, експерт нагадав про нові правила ввезення товарів у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі та про відтермінування до 1 січня 2019 року обмеження на пересилання товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях.

Детально про блокування податкових накладних розповіла Лариса Антощук та запропонувала учасникам засідання перелік основних питань стратегії захисту, які варто опрацювати при підготовці до судового оскарження рішення про блокування.

Зокрема, необхідно відповісти на такі питання: скільки коштує «доступ до суду»; до якого суду звертатися; скільки часу займе судовий процес з огляду на перехід у письмове провадження у більшості адміністративних спорів; кому важливо позиватися: Покупцю чи Продавцю; хто належний відповідач; як довести обставини «нефіктивності» операції чи операції, яка спрямована на отримання незаконного податкового блага; які норми нормативно-правових актів використовувати для захисту в суді.

Доповідач на прикладі реальних кейсів надала надзвичайно корисні практичні поради про те, як ефективно вибудувати стратегію захисту, коректно сформулювати позовні вимоги та підготувати доказову базу.

Про проблеми реєстрації податкових накладних після набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» розповіла Наталія Куріленко.

Пані Куріленко окреслила нормативну базу, яка регулює порядок та підстави зупинення реєстрації податкових накладних, та ознайомила аудиторію з новелами Податкового кодексу з цього питання.

Більш того, спікер підготувала у своїй презентації доволі чіткі та зручні схеми й алгоритми вирішення питань, що стосуються зупинення реєстрації податкових накладних. З ними можна ознайомитися, відкривши презентацію Наталії Куріленко за посиланням нижче. Також нижче ви знайдете посилання на презентації усіх доповідачів.

Засідання Комітету з податкового та митного права Асоціації правників України завжди наповнені корисною, практичною інформацією; презентації доповідачів містять конкретні поради колегам, як вирішувати непрості проблеми у галузі оподаткування та митної політики. Тож долучайтеся до наших заходів та отримайте ексклюзивні поради від найкращих фахівців галузі. Анонс заходів АПУ можна знайти на сайті та Фейсбук-сторінці АПУ.

Презентація: Зміни до Податкового кодексу України. Автор — Сергій Протасов.

Презентація: Блокування податкових накладних. Автор — Лариса Антощук.

Презентація: Проблеми реєстрації податкових накладних після набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році». Автор — Наталія Куріленко.

У вас є цікава ідея заходу?

Сайт використовує cookies та інші технології для того, щоб ми могли запам’ятовувати Ваші вподобання та дізнаватись, як саме Ви використовуєте наш сайт. Обробка вказаних даних відбувається відповідно до Положення про обробку та захист персональних даних Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», з яким можна ознайомитися за посиланням.
Натискаючи «ТАК», Ви надаєте згоду на використання cookies та інших технологій під час відвідування нашого сайту.
ТАК