Право і духовність: погляди Церкви на біоетичні виклики

КИЇВ — 23 січня 2018 року. Відбулася зустріч у межах курсу лекцій «Право і духовність», присвячена обговоренню актуальних питань біоетики: аборту, евтаназії, гендерної ідеології та трансплантації органів.

Своїми знаннями з присутніми поділився Ігор Бойко, ректор Львівської Духовної Семінарії Святого Духа УГКЦ, директор Школи біоетики УКУ, доктор морального богослов’я, кандидат філософських наук зі спеціальності «Етика», викладач Українського католицького університету, член-кореспондент Папської академії Pro vita.

Під час лекції учасники ознайомились із вченнями Церкви та етичними аспектами щодо аборту, евтаназії та трансплантації органів. Зокрема, лектор зазначив, що позиція Церкви щодо аборту та евтаназії залишається незмінною з огляду на той факт, що людське життя є фундаментальною та недоторканною цінністю згідно з п’ятою заповіддю Божою «Не вбий».

Говорячи про гендерну ідеологію, пан Ігор зауважив: «Спустошливий вплив гендерної ідеології на окрему людину, сім’ю та суспільство проявляється у руйнуванні фундаментальних основ людського, родинного, сімейного та суспільного життя, адже поступово легалізовуються одностатеві партнерства та надаються їм ті ж права, якими володіють традиційні сімейні пари».

Щодо трансплантації органів, за словами лектора, Церква дозволяє безкорисливе дарування органів на підставі принципу солідарності та принципу милосердя. Тобто умовами прийнятності трансплантації органів є добровільна згода донора та у випадку взяття органів від живої особи, не спричинення їй непомірної і непропорційної шкоди.

По завершенню заходу всі учасники змогли отримати відповіді на свої запитання. Далі спілкування продовжилось у неформальній атмосфері.

Щиро вдячні всім за активну участь!

Відеозапис лекції можна переглянути за посиланням.

У вас є цікава ідея заходу?