Відмова в реєстрації податкових накладних: що робити?

КИЇВ — 25 жовтня 2017 року. Комітет АПУ з податкового та митного права провів засідання, на якому обговорили питання можливих засобів боротьби з відмовою у реєстрації податкових накладних.

Спікерами заходу виступили Анастасія Волько, старший юрист Юридичної компанії Profecto, та Наталія Куріленко, старший радник, керівник податкової практики Адвокатської компанії «Соколовський і Партнери», аудитор, модерувала дискусію Тетяна Лисовець, старший партнер адвокатської компанії «Соколовський і Партнери», керівник судової практики, адвокат.

Розпочали засідання із обговорення алгоритму дій адміністративного оскарження відмови у реєстрації податкової накладної (далі ПН). Пані Наталія провела детальний аналіз всіх обставин зупинення реєстрації: дату отримання квитанції, зміст квитанції та наявність критеріїв для зупинення. Додатково доповідачка зупинилася на меті надання пояснень і копій документів та ефективності приєднання до скарги інспекторів з офісу РБО.

Про проблему визначення відповідача у позовах про оскарження зупинення/відмови в реєстрації ПН/розрахунків коригування (далі РК) розповіла пані Анастасія. Так, за її словами, в більшості випадків відповідачами є ДФС України, оскільки саме цей орган приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК.

Аналізуючи судову практику у цій категорії справ, доповідачка радить подавати позови щодо визнання протиправними дій, тобто зупинення/відмови в реєстрації ПН/РК та зобов’язання вчинити дії, тобто зареєструвати ПН/РК в ЄРПН. Підсумовуючи свій виступ, пані Анастасія зазначає: «Доцільним та ефективним є звернення за захистом своїх прав до суду, але обов’язково до цього пройти всю процедуру надання пояснень та підтверджуючих документів до податкового органу, оскільки суд буде аналізувати правомірність такої відмови в реєстрації ПН/РК та розглядати подані документи з наданням своєї оцінки вже по суті господарських взаємовідносин з контрагентами».

Долучайтеся до заходів, що проводить Комітет АПУ з податкового та митного права, та слідкуйте за нашими новинами на сайті Асоціації.

У вас є цікава ідея заходу?

Сайт використовує cookies та інші технології для того, щоб ми могли запам’ятовувати Ваші вподобання та дізнаватись, як саме Ви використовуєте наш сайт. Обробка вказаних даних відбувається відповідно до Положення про обробку та захист персональних даних Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», з яким можна ознайомитися за посиланням.
Натискаючи «ТАК», Ви надаєте згоду на використання cookies та інших технологій під час відвідування нашого сайту.
ТАК