Юридична освіта для ІТ-юристів: експертна дискусія

КИЇВ — 30 травня 2017 року. Комітет АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету разом з Комісією АПУ з питань удосконалення юридичної освіти та Лігою студентів АПУ провели засідання, де обговорили особливості вимог до молодших юристів IT-компаній.

Захід вийшов неймовірно цікавим завдяки чудовим спікерам, серед яких були: Оксана Бульба, керівник юридичного департаменту Luxoft Україна, Андрій Пазюк, к.ю.н., доцент кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Т.Шевченка, Інна Полякова, партнер iLawLab LLP, магістр комп’ютерного та комунікаційного права Лондонського університету королеви Марії, Євген Савельєв, генеральний консул ZEO Alliance, Роман Щіпка, юридичний радник GlobalLogic. Модерував дискусію Микита Полатайко, голова Комітету АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету, юрист, координатор ІТ-практики ЮФ Sayenko Kharenko.

Під час заходу учасники намагалися визначити головні критерії відбору ідеального кандидата на посаду молодшого юриста. Про особливості проходження співбесіди та подальшого стажування в ІТ-фірмі розповів пан Євген. За його словами, у свою компанію вони шукають сильних особистостей, які готові самостійно приймати важливі рішення та вести проекти. «Ми вчимо думати, мислити, спілкуватись, юридичні навички кандидата не завжди стоять на першому місці, головне — бажання людини розвиватися та розкривати свої soft skills»,- —зазначив він.

Про те, які проблеми є в галузі освіти студентів-правників та як готують юристів на профільних предметах у ВУЗах, розповів пан Андрій. Так, свої заняття зі студентами він намагається максимально спрямувати на вирішення якоїсь проблеми. Пан Андрій переконаний, що робота над реальними кейсами може якнайкраще заставити студента думати, аналізувати та самостійно знаходити шляхи вирішення тієї чи іншої задачі.

Своїм досвідом навчання та роботи за кордоном із учасниками заходу поділилась пані Інна. За її словами, тамтешніх студентів ніхто не контролює та не заставляє вчитись, успішність студента — його особиста справа. Головне завдання, яке перед ними ставиться — це критично мислити, співставляти великий масив опрацьованої інформації та робити власні обґрунтовані висновки щодо певного питання.

На завершення учасники заходу зазначили критерії, які бувають вирішальними під час прийняття на роботу молодого юриста. Отож, здоровий глузд, знання іноземних мов, хороша академічна підготовленість, вміння самостійно аналізувати інформацію, критичне мислення, комунікабельність та стрімке бажання вчитися — це ті якості, якими повинен володіти молодий правник, починаючи свій професійний шлях.

Слідкуйте за подіями Комітету АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету і надсилайте свої пропозиції і побажання на адресу: komitet@uba.ua.

Стати членом АПУ - надихаючий нетворкінг, експертиза, практичні інструменти для розвитку та інші переваги членства

Сайт використовує cookies та інші технології для того, щоб ми могли запам’ятовувати Ваші вподобання та дізнаватись, як саме Ви використовуєте наш сайт. Обробка вказаних даних відбувається відповідно до Положення про обробку та захист персональних даних Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», з яким можна ознайомитися за посиланням.
Натискаючи «ТАК», Ви надаєте згоду на використання cookies та інших технологій під час відвідування нашого сайту.
ТАК