Нюанси роботи з відкритими публічними даними — обговорення на Комітеті

КИЇВ — 18 травня 2017 року. Комітет АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету провів захід, присвячений обговоренню практичних аспектів роботи з відкритими публічними даними.

Своїм досвідом та знаннями ділились: Андрій Костенок, директор Адвокатського бюро Андрія Костенка, Катерина Олійник, голова Комітету АПУ з інтелектуальної власності, керівник практики ІВ АО Arzinger, арбітр з вирішення доменних спорів за процедурами UDRP та URS NAF, патентний повірений України, та Дмитро Тупчієнко, адвокат і патентний повірений (Брюссель), експерт ЄС з питань кібербезпеки, член Open Data Institute (Лондон) та Chartered Institute for Information Technology (Лондон). Модерував дискусію Дмитро Гадомський, заступник голови Комітету АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету, СЕО в Axon Partners.

Під час заходу учасники та спікери намагалися знайти відповіді на найбільш дискусійні питання роботи з відкритими даними. Зокрема, про різницю між персональними та відкритими даними, а також регулювання їх правового режиму в Європі розповів пан Дмитро. За його словами, залежно від виду інформації встановлюється відповідний режим охорони і доступу до неї, окремо регулюється доступ до даних, що становлять державну чи комерційну таємницю.

Щодо кваліфікації парсінгу (автоматизованого процесу перетворення кодової інформації з веб-сторінок в текстовий або інший вид, в якому вона може сприйматися більш зручно), пан Дмитро зазначив, що аби це явище стало злочином, його необхідно криміналізувати. Для цього варто описати цей процес як вид втручання в системи, мережі тощо, вказати шкоду, яка при цьому завдається особі, організації чи державі, та прописати відповідні санкції. Так, у Європі, такі дії є інтегральною частиною комп’ютерних злочинів.

Далі учасники розглянули, що таке парсінг з технічного погляду, а також поміркували, навіщо потрібна CAPTCHA та як її можуть обходити зловмисники.

По завершенню перейшли до вільної дискусії, під час якої присутні ділилися власним досвідом роботи з відкритими публічними даними.

Слідкуйте за подіями Комітету АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету і надсилайте свої пропозиції і побажання на адресу: komitet@uba.ua.

Стати членом АПУ - надихаючий нетворкінг, експертиза, практичні інструменти для розвитку та інші переваги членства

Сайт використовує cookies та інші технології для того, щоб ми могли запам’ятовувати Ваші вподобання та дізнаватись, як саме Ви використовуєте наш сайт. Обробка вказаних даних відбувається відповідно до Положення про обробку та захист персональних даних Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», з яким можна ознайомитися за посиланням.
Натискаючи «ТАК», Ви надаєте згоду на використання cookies та інших технологій під час відвідування нашого сайту.
ТАК