Нюанси роботи з відкритими публічними даними — обговорення на Комітеті
КИЇВ — 18 травня 2017 року. Комітет АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету провів захід, присвячений обговоренню практичних аспектів роботи з відкритими публічними даними.
Своїм досвідом та знаннями ділились: Андрій Костенок, директор Адвокатського бюро Андрія Костенка, Катерина Олійник, голова Комітету АПУ з інтелектуальної власності, керівник практики ІВ АО Arzinger, арбітр з вирішення доменних спорів за процедурами UDRP та URS NAF, патентний повірений України, та Дмитро Тупчієнко, адвокат і патентний повірений (Брюссель), експерт ЄС з питань кібербезпеки, член Open Data Institute (Лондон) та Chartered Institute for Information Technology (Лондон). Модерував дискусію Дмитро Гадомський, заступник голови Комітету АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету, СЕО в Axon Partners.
Під час заходу учасники та спікери намагалися знайти відповіді на найбільш дискусійні питання роботи з відкритими даними. Зокрема, про різницю між персональними та відкритими даними, а також регулювання їх правового режиму в Європі розповів пан Дмитро. За його словами, залежно від виду інформації встановлюється відповідний режим охорони і доступу до неї, окремо регулюється доступ до даних, що становлять державну чи комерційну таємницю.
Щодо кваліфікації парсінгу (автоматизованого процесу перетворення кодової інформації з веб-сторінок в текстовий або інший вид, в якому вона може сприйматися більш зручно), пан Дмитро зазначив, що аби це явище стало злочином, його необхідно криміналізувати. Для цього варто описати цей процес як вид втручання в системи, мережі тощо, вказати шкоду, яка при цьому завдається особі, організації чи державі, та прописати відповідні санкції. Так, у Європі, такі дії є інтегральною частиною комп’ютерних злочинів.
Далі учасники розглянули, що таке парсінг з технічного погляду, а також поміркували, навіщо потрібна CAPTCHA та як її можуть обходити зловмисники.
По завершенню перейшли до вільної дискусії, під час якої присутні ділилися власним досвідом роботи з відкритими публічними даними.
Слідкуйте за подіями Комітету АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету і надсилайте свої пропозиції і побажання на адресу: komitet@uba.ua.