У Києві відбувся Перший всеукраїнський з’їзд нотаріусів України
КИЇВ — 19 червня 2009 року. За ініціативи Асоціації правників України у м. Києві в конференц-центрі «Президент-готелю» вперше за 17 років незалежності пройшов Перший всеукраїнський з’їзд нотаріусів України.
У заході взяли участь 470 нотаріусів практично з усіх областей України. Як повідомлялося організаторами З’їзду, запрошення були надіслані усім нотаріусам для забезпечення принципу прямої участі кожного нотаріуса. Також до участі у з’їзді запрошувалися усі громадські організації нотаріусів, про захід також було повідомлено Міністерство юстиції України.
Важливість проведення з’їзду відзначили комітети Верховної Ради України, найбільші фракції ВРУ, народні депутати, Державна податкова адміністрація, громадскі організацї правників, Академія нотаріату України, обласні асоцаіції нотаріусів, науковці та експерти тощо.
Головував на з’їзді приватний нотаріус Харківського міського нотаріалього округу, Голова Секції нотаріусів Асоціації правників України Володимир Марченко, який добре відомий серед колег своєю роботою над реформуванням законодавтсва про нотаріат.
Головним завданням з’їзду було визначено створення фундаменту правової платформи розвитку та реформування нотаріату України, який мав бути оформлений у ряді документів, зокрема, у резолюції З’їзду та зверненнях до суб’єктів владних повноважень.
Так, учасники з’їзду сконцентрували свою увагу на обговоренні наступних ключових питань реформування нотаріату: напрацювання Концепції реформування (розвитку) нотаріату України; обговорення нової редакції Закону України «Про нотаріат», дискусійні питання створення професійного об’єднання нотаріусів, порядок створення, мета, завдання та коло повноважень у контексті нової редакції Закону України «Про нотаріат».
Окрім того, широке обговорення викликали питання регулювання державою чисельності нотаріусів (квоти) та забезпечення безспірності і гарантій вчинюваних нотаріальних дій; відповідальність нотаріуса, а також соціальні гарантії його діяльності. Не обійшли стороною нотаріуси і питання фінансового забезпечення діяльності нотаріату.
За результатами розгляду зазначених питань була прийнята резолюція з’їзду, в якій, зокрема, було вирішено створити робочу групу та уповноважити її від імені З’їзду звернутися до суб’єктів владних повноважень з ініцативою внесення змін до законів та підзаконних актів, які зачіпають діяльність нотаріату.
Також учасники З’їзду прийняли рішення про подання звернення до Президента України щодо встановлення 2 вересня професійного свята «Дня нотаріуса України».