Що нового у міжнародному арбітражі?

КИЇВ — 03 квітня 2017 року. Комітет АПУ з альтернативних вирішень спорів разом із Українською Арбітражною Асоціацією та ICC Ukraine провів засідання, на якому обговорили останні тенденції у сфері міжнародного арбітражу.

Спікерами виступили: Дмитро Шемелін, радник ЮФ Asters, Олена Перепелинська, президент Української Арбітражної Асоціації, партнер ЮФ Integrites, Наталія Петрік, юрист SCC Institute, Сергій Гришко, голова Комісії з питань міжнародного арбітражу ICC Ukraine, партнер ЮФ Redcliff Partners. Модерував дискусію Ярослав Петров, генеральний секретар Української Арбітражної Асоціації, член ради Комітету АПУ з альтернативних вирішень спорів, радник ЮФ Asters.

Під час заходу правники зробили загальний огляд останніх тенденцій у сфері міжнародного арбітражу. За словами експертів, основна риса регламенту SCC 2017 року — це введення дев’яти нових статей. Серед них статті 13,14,15 нового регламенту, згідно яких відкриваються нові можливості для сторін. Зокрема, стаття 13, що говорить про вступ у процес нових сторін, дуже корисна в складних спорах. Ця норма не дозволяє третій стороні вступити в арбітраж за власною ініціативою, однак дозволяє залучити третю сторону, до якої є вимоги від сторін, що беруть участь у процесі.

Окрім цього, присутні розглянули практичні кейси щодо процедур у міжнародному арбітражі. Зокрема, пан Дмитро навів загальний огляд скорочених процедур: традиційні види скорочених процедур (bifurcutaion/preminary objections та прискорена процедура) та процедури з обмеженим розглядом доказів (manifest of legal merit, early dismissal, dispositive motion, summary disposition, summary procedure).

Далі обговорили міжнародний арбітраж ICC та його функції, загальні факти про міжнародний арбітражний суд при Міжнародній торговельній палаті (ICC). Окрему увагу приділили питанням процедурних змін до Арбітражного регламенту ICC, підвищення прозорості формування складу арбітражного трибуналу, скорочення строків для складання акту про повноваження та запровадження прискореної процедури.

За словами пана Сергія, основною метою змін регламенту ICC 2017 є підвищення прозорості та гнучкості, забезпечення швидкого розгляду спору, де це можливо, орієнтованість на спори з державами чи державними органами.

Щиро вдячні всім за активну участь у дискусії! Принагідно дякуємо KPMG Ukraine за гостинність і допомогу в проведенні зустрічі!

Презентація заходу:

Змінений Арбітражний регламент ІСС 2017 року: нові цікавинки та цікаві новелли

Змінений Арбітражний регламент ICC: прискорена процедура

Summary procedure за новим Регламентом SCC  

У вас є цікава ідея заходу?