На профільних комітетах обговорили останні тенденції у сфері обігу земель

КИЇВ — 23 лютого 2017 року. Комітети АПУ з аграрного права та з нерухомості і будівництва провели спільне засідання, на якому обговорили актуальні законодавчі ініціативи у сфері обігу земель сільськогосподарського призначення.

Спікерами виступиили: Андрій Заблоцький, радник ЮФ Sayenko Kharenko, Сергій Кубах, експерт з питань управління земельними ресурсами проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку», Анатолій Мірошниченко, член Вищої ради правосуддя, Євген Черняк, член ради Комітету АПУ з аграрного права, заступник голови ГО «Громадський рух «Кріпак»», Володимир Носік, професор, академік Академії правових наук України, та Максим Максименко, член ради Комітету АПУ з аграрного права, радник АО Spenser & Kauffmann, який водночас і модерував дискусію.

Під час заходу учасники обговорили законодавчі ініціативи щодо запровадження купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення. Так, своїм загальним враженням стосовно законопроектів № 5535 та 5535-1 поділився пан Євген. Про те, що таке «обіг земель» і наскільки доцільним є цей термін загалом, розповідав пан Володимир.

Також під час заходу обговорили концепцію продажу прав оренди та емфітевзису як альтернативні механізми обігу прав на землі сільськогосподарського призначення. Своїм поглядом на ситуацію, що склалася, поділився пан Сергій. Серед іншого, він зазначив, що законодавство про обіг земель не достатньо узгоджується із сучасними напрямами децентралізації влади та дерегуляції державного управління.

Учасники впевнені, що ясність у законодавство про обіг земель зміг би внести Конституційний Суд України, давши роз’яснення стосовно конституційності пунктів 14 та 15 Перехідних положень Земельного кодексу України.

Долучайтеся до діяльності Комітету АПУ з аграрного права та Комітету АПУ з нерухомості та будівництва! Чекаємо Ваші пропозиції та побажання на адресу: komitet@uba.ua.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?