На фінішній прямій: тестування кандидатів у судді Верховного Суду вже не за горами!

КИЇВ — 11 січня 2017 року. Асоціація правників України спільно з Проектом Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» та Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККС) у приміщенні Українського кризового медіа центру провели презентацію програми кваліфікаційного оцінювання кандидатів на посади суддів Верховного Суду.

Порядок проведення іспиту та методику встановлення результатів представили члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Тарас Лукаш та Андрій Козлов.

Свої коментарі представив Довидас Віткаускас, координатор Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», який також залучений до процесу. Модератором дискусії виступив Президент АПУ Денис Бугай.

Захід викликав неабиякий інтерес спільноти. До презентації долучилося більше 60 учасників, переважно — кандидати у судді Верховного Суду. Серед питань, які найбільше цікавили кандидатів — практичні аспекти походження тестування, підходи до оцінювання особистих якостей та характеристик та, звичайно, календарний графік анонімного тестування.

Представники ВККС повідомили календарний графік проведення тестування: 30 січня заплановано провести іспит кандидатів у судді Верховного Суду, а 2 лютого — виконання практичного завдання. Очікується, що тестування проходитимуть одразу всі 653 кандидата. А поки що триває спеціальна перевірка кандидатів.

Анонімне тестування проходитиме 4 години і складатиметься зі 120 питань. ВККС обіцяє вжити необхідних заходів для забезпечення анонімності та унеможливити маніпуляції. Зокрема, з цією метою індивідуальний номер кандидата буде згенеровано комп’ютером безпосередньо перед тестуванням, а оцінки кандидатам будуть виставлятися знеособлено.

«Неможливо не відзначити безпрецедентну відкритість ВККС у питаннях організації конкурсу на посади суддів Верховного Суду. Ми налагодили діалог, відкрито обговорюємо всі проблемні питання, і приємно, що ВККС їх чує та дослухається до думок спільноти», — зазначив Президент АПУ Денис Бугай.

Нагадаємо, що Асоціація правників України здійснює постійний моніторинг проходження конкурсу на посаді суддів Верховного Суду у межах проекту «Сприяння судовій реформі. Відбір суддів Верховного Суду».

Надалі обговорення перейде в регіони. Вже 13 січня 2016 року презентація програми кваліфікаційного оцінювання суддів відбудеться у Харкові.

У вас є цікава ідея заходу?