Законопроекти, які несуть якісні зміни у корпоративне регулювання в країні

КИЇВ — 19 грудня 2016 року. Пропонуємо Вам підсумки прес-конференції «Підтримай свободу вибору організації бізнесу!», що відбулася за участі представників Асоціації правників України 13 грудня у прес-центрі інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна».

Розмова йшла про законопроекти, які мають удосконалити правове регулювання у корпоративній сфері та спростити роботу бізнесу.

«Ми зібралися сьогодні, щоб вкотре промотивувати три законопроекти, які наразі знаходяться на розгляді у Верховній Раді України. Ми переконані, що вони стануть кроком для створення сприятливих умов для ведення бізнесу в Україні», — зазначила народний депутат України Вікторія Пташник, член Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики.

«Чинне корпоративне законодавство потребує сучасних та системних змін. Сучасних, тому що ТОВ в Україні живуть за старим законом 1991 року. Він встановлює регулювання на рівні пострадянського розуміння ринкових відносин з усіма недоліками перехідного періоду. Системних, тому що дві найпопулярніші за кількістю форми підприємств — ТОВ та АТ — мають давати бізнесу вибір, залежно від суті діяльності. Ухвалення законопроектів запропонує ту систему координат, яка виправить наявні проблеми законодавства та наблизить його до європейських стандартів», — переконана голова Комітету з корпоративного права та фондового ринку, партнер ЮФ Aequo Анна Бабич.

Мова йде про такі законопроекти:

1. Проект Закону України № 4666 від 13.05.2016 «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю».

Правники переконані, що цей проект нарешті запропонує сучасне регулювання — гнучке корпоративне управління, баланс захисту прав міноритарних та мажоритарних учасників, відповідальність менеджменту, усуне норми, що дозволяють учасникам блокувати діяльність ТОВ тощо.

2. Проект Закону України №4470 від 19.04.2016 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо корпоративних договорів».

Голова профільного комітету АПУ Анна Бабич, пояснює, що цей проект запроваджує інструмент корпоративного договору, який дозволяє учасникам домовитися про те, як вони будуть управляти товариством. Він дозволить мінімізувати корпоративні конфлікти з самого початку.

3. Проект Закону України №2302-а-д від 28.04.2016 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах».

Пропонує механізм «цивілізованого розлучення» АТ з неефективними міноритарними власниками у дуже ефективний спосіб та обрати ту юридичну форму, що відповідатиме суті діяльності. Публічні АТ зможуть стати приватними АТ або навіть ТОВ. 

Свої думки на підтримку проектів також висловила Юлія Ковалів, керівник офісу Національної інвестиційної ради, Микола Стеценко, керуючий партнер Avellum Partners, та Оляна Гордієнко, член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Відеозапис прес-конференції «Підтримай свободу вибору організації бізнесу!».

Сторінка Комітету АПУ з корпоративного права та фондового ринку.

У вас є цікава ідея заходу?