Вплив організацій правників на юридичну освіту: поради для України

КИЇВ — 2 листопада 2016 року. Відбувся круглий стіл на тему: «Практика професійних асоціацій юристів у країнах з усталеною демократією по удосконаленню якості юридичної освіти», організований Комісією Асоціації правників України з питань удосконалення юридичної освіти спільно з Програмою USAID «Нове правосуддя» та Асоціацією адвокатів України.

Під час заходу було презентовано звіт, підготовлений на замовлення Проекту USAID «Нове правосуддя» щодо практики асоціацій правників таких держав, як Австралія, Великобританія, Італія, Канада, Нова Зеландія, США, Франція і Міжнародної асоціації юристів щодо впливу на якість правничої освіти.

Модераторами заходу виступили Максим Шевердін, член Правління АПУ, голова Відділення АПУ в Харківській області, адвокат, партнер ЮФ «Кібенко, Оніка і партнери», та Артем Шаіпов, радник з правових питань та суддівської відповідальності проекту USAID «Справедливе правосуддя». До заходу також долучилися Девід Вон, керівник Програми USAID «Нове правосуддя», та Олег Рачук, Президент Асоціації адвокатів України.

Ґрунтуючись на зарубіжному досвіді, вітчизняним юридичним асоціаціям була сформована низка рекомендацій:

● включити юридичну освіту до ключових пріоритетів своєї діяльності;
● публічно задекларувати свої фундаментальні погляди на юридичну освіту і навчання;
● створити спеціальні постійно діючі органи у своїй структурі (наприклад комітети), які б займалися підготовкою відповідних рекомендацій у частині удосконалення юридичної освіти, розробляли покрокові плани їх реалізації і стежили за тим, як просувається робота щодо їх впровадження;
● створити спеціальний відділ для студентів-правників та молодих фахівців;
● організовувати та проводити тренінги/навчальні курси з метою підвищення якості правничої освіти;
● створити платформу для розміщення оголошень про робочі вакансії та стажування, організувати систему наставництва і багато іншого.

Також учасники круглого столу обговорили шляхи впровадження міжнародного досвіду в практику українських асоціацій та об’єднань юристів з метою удосконалення якості правничої освіти в нашій державі.

Нагадаємо, що реформа правничої освіти є одним із ключових пріоритетів Асоціації правників України, окрім того, в структурі АПУ діє Комісія з питань удосконалення юридичної освіти. За участі членів Асоціації правників України вже був розроблений проект Концепції розвитку юридичної освіти в України. Його презентація та обговорення наразі вже пройшли у Києві (14 вересня 2016 року) та Харкові (24 жовтня 2016 року). Робота правників ґрунтувалася, зокрема, на результатах опитування правників щодо реформи юридичної освіти, яке відбулося у травні цього року.

Звіт про практики асоціацій правників зарубіжних країн та Міжнародної асоціації правників у сфері впливу на якість правничої освіти.

Звіт про акредитацію правничих шкіл США Американською асоціацією правників та регулярне незалежне рейтингування правничих шкіл в США.

У вас є цікава ідея заходу?

Сайт використовує cookies та інші технології для того, щоб ми могли запам’ятовувати Ваші вподобання та дізнаватись, як саме Ви використовуєте наш сайт. Обробка вказаних даних відбувається відповідно до Положення про обробку та захист персональних даних Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», з яким можна ознайомитися за посиланням.
Натискаючи «ТАК», Ви надаєте згоду на використання cookies та інших технологій під час відвідування нашого сайту.
ТАК