Чи працює Agile в юриспруденції?

КИЇВ — 20 жовтня 2016 року. Комітет АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету провів черговий семінар у межах проекту «How does IT work?».

Цього разу говорили про методи організації роботи зі створення ІТ-продуктів та основні складності, з якими стикаються проекти.

Експертом виступив Артем Сердюк, Product Owner і менеджер проектів в ISM Ukraine (easygenerator.com, prevolio.com), тренер по гнучких методологіях в ScrumGuides.

Розпочався захід з тематичної гри, під час якої правники вчилися працювати в Scrum-командах. Завдяки чудовому тренеру, яким виступив пан Артем, гравці змогли отримати навики виконання завдань спринтами та відчути динаміку роботи Scrum-команд. По завершенні гри кожна команда отримала завдання підготувати виступ, з чим усі чудово впоралися.

Далі учасники ознайомились із методологією Agile. Це підхід до управління проектами, який вирішує проблеми традиційного проектного менеджменту. Так, головною особливістю Agile є те, що на початку виконання проекту точно невідомо, що буде в кінці і яким буде життєвий цикл проекту. Проектна діяльність розбивається на кілька ітеративних фаз, так званих спринтів. Кожен спринт складається з безлічі завдань і має свій кінцевий результат. Методологія Agile дозволяє постійно отримувати зворотний зв’язок і покращувати результат після кожної ітерації. Крім того, за допомогою цієї методології можна зрозуміти, хто в команді дійсно одержимий ідеєю досягти успіху, а хто просто числиться в компанії.

«Мякість технології» з акцентом на згуртованість та «теплий» клімат у колективі. Agile-підхід як командоутворюючий захід з переходом в інтелектуальну дискусію про творчість з елементами брейнштормінгу. Зявилися в процесі цікаві кореляції з теорією «неповних контрактів» (остання Нобелівська премія з економіки). А «під завісу» народився цікавий висновок (вже в юридичній площині). Отже, гіпотеза: оптимальний контракт для співпраці з Аgile-підходами знаходиться серед концепцій договору на послуги (сервісна модель) і угоди про спільну діяльність. При цьому для обох концепцій важливо передбачити правила визначення «хто ж правий?» на випадок виникнення різних думок у майбутньому. Як варіант, це може бути реалізоване через моделі розподілу ролей між сторонами угоди і делегування відповідальності за ті чи інші сфери загальних справ (співпраці)», — поділилася враженнями Наталія Перестюк, адвокат, керуючий партнер в Network Partners.

«Agile гарно працює в складних проектах. Безпосередньо ця методологія застосовується до юридичної практики досить погано. Тобто частини методики можна застосувати вже, а от усім комплексом навіть не знаю, що то має бути за проект. Але для переоцінки підходу юристів до проектного менеджменту дуже корисна зустріч», — прокоментувала Олена Вардамацька, заступник голови Комітету АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету, юрист, голова IP/IT-практики «Вольф Тайс».

Активну участь у дискусії також взяли: Марія Ліскович, Вікторія Андрейцева, Валентина Кополович, Микита Підгайний, Дмитро Форемний, Лідія Климків, Яна Бакаленко, Вікторія Загурська, Богдан Воєводин.

На завершення учасники отримали корисні поради щодо застосування Agile-підходів у реалізації своїх проектів. Продовжилася дискусія у неформальній атмосфері smart-working САД.

Слідкуйте за подіями Комітету та надсилайте свої пропозиції і побажання на адресу: komitet@uba.ua.

У вас є цікава ідея заходу?

Сайт використовує cookies та інші технології для того, щоб ми могли запам’ятовувати Ваші вподобання та дізнаватись, як саме Ви використовуєте наш сайт. Обробка вказаних даних відбувається відповідно до Положення про обробку та захист персональних даних Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», з яким можна ознайомитися за посиланням.
Натискаючи «ТАК», Ви надаєте згоду на використання cookies та інших технологій під час відвідування нашого сайту.
ТАК