Чи працює Agile в юриспруденції?
КИЇВ — 20 жовтня 2016 року. Комітет АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету провів черговий семінар у межах проекту «How does IT work?».
Цього разу говорили про методи організації роботи зі створення ІТ-продуктів та основні складності, з якими стикаються проекти.
Експертом виступив Артем Сердюк, Product Owner і менеджер проектів в ISM Ukraine (easygenerator.com, prevolio.com), тренер по гнучких методологіях в ScrumGuides.
Розпочався захід з тематичної гри, під час якої правники вчилися працювати в Scrum-командах. Завдяки чудовому тренеру, яким виступив пан Артем, гравці змогли отримати навики виконання завдань спринтами та відчути динаміку роботи Scrum-команд. По завершенні гри кожна команда отримала завдання підготувати виступ, з чим усі чудово впоралися.
Далі учасники ознайомились із методологією Agile. Це підхід до управління проектами, який вирішує проблеми традиційного проектного менеджменту. Так, головною особливістю Agile є те, що на початку виконання проекту точно невідомо, що буде в кінці і яким буде життєвий цикл проекту. Проектна діяльність розбивається на кілька ітеративних фаз, так званих спринтів. Кожен спринт складається з безлічі завдань і має свій кінцевий результат. Методологія Agile дозволяє постійно отримувати зворотний зв’язок і покращувати результат після кожної ітерації. Крім того, за допомогою цієї методології можна зрозуміти, хто в команді дійсно одержимий ідеєю досягти успіху, а хто просто числиться в компанії.
«М’якість технології» з акцентом на згуртованість та «теплий» клімат у колективі. Agile-підхід як командоутворюючий захід з переходом в інтелектуальну дискусію про творчість з елементами брейнштормінгу. З’явилися в процесі цікаві кореляції з теорією «неповних контрактів» (остання Нобелівська премія з економіки). А «під завісу» народився цікавий висновок (вже в юридичній площині). Отже, гіпотеза: оптимальний контракт для співпраці з Аgile-підходами знаходиться серед концепцій договору на послуги (сервісна модель) і угоди про спільну діяльність. При цьому для обох концепцій важливо передбачити правила визначення «хто ж правий?» на випадок виникнення різних думок у майбутньому. Як варіант, це може бути реалізоване через моделі розподілу ролей між сторонами угоди і делегування відповідальності за ті чи інші сфери загальних справ (співпраці)», — поділилася враженнями Наталія Перестюк, адвокат, керуючий партнер в Network Partners.
«Agile гарно працює в складних проектах. Безпосередньо ця методологія застосовується до юридичної практики досить погано. Тобто частини методики можна застосувати вже, а от усім комплексом — навіть не знаю, що то має бути за проект. Але для переоцінки підходу юристів до проектного менеджменту — дуже корисна зустріч», — прокоментувала Олена Вардамацька, заступник голови Комітету АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету, юрист, голова IP/IT-практики «Вольф Тайс».
Активну участь у дискусії також взяли: Марія Ліскович, Вікторія Андрейцева, Валентина Кополович, Микита Підгайний, Дмитро Форемний, Лідія Климків, Яна Бакаленко, Вікторія Загурська, Богдан Воєводин.
На завершення учасники отримали корисні поради щодо застосування Agile-підходів у реалізації своїх проектів. Продовжилася дискусія у неформальній атмосфері smart-working САД.
Слідкуйте за подіями Комітету та надсилайте свої пропозиції і побажання на адресу: komitet@uba.ua.