Юридичні бої без правил у День програміста
КИЇВ — 12 вересня 2016 року. Комітет АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету розпочав новий формат заходів — юридичні кінодебати.
Під час події юристи аналізували проблемні питання авторського права та кіберзлочинності, переглядаючи фрагменти фільмів «Фокус» та «Міцний горішок 4».
За сюжетом першого фільму, автомобільна компанія, яка бере участь у перегонах, розробила програмне забезпечення, що дає перевагу гоночному автомобілю. Маючи конкурента — бізнесмена Мак’юена, власник цієї компанії, містер Гарріга, хоче усунути його, передавши неправдиву інформацію про алгоритм спалювання палива. Він звертається до послуг професійного афериста, героя Уілла Сміта, аби підсунути конкуренту дефектний софт під виглядом викраденого, чим внести збій у гоночний автомобіль під час гонок. Але аферист продає містеру Мак’юену (та низці інших гоночних компаній) не дефектне ПЗ, а справжнє.
Рефері батлу, Микита Полатайко, голова Комітету АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету, юрист, координатор ІТ-практики ЮФ Sayenko Kharenko, запропонував уявити, що описані події відбувалися в Україні і їх кваліфікація буде здійснюватися за українським законодавством, а суперечка розглядатиметься Вищим судом з питань інтелектуальної власності.
Інтереси позивача — містера Гарріги, представив Артем Афян, керуючий партнер АО Juscutum. На боці відповідачів, містера Мак’юена та інших його «колег», виступив Іларіон Томаров, керівник практики інтелектуальної власності в ЮФ Eterna Law.
Другий фільм стосувався кіберзлочинності. За його сюжетом, молодий програміст-хакер Метью Фаррелл написав плаваючий ключ кодування доступу до ПЗ, яке надалі використовується кібертерористами для злому мережі ФБР і реалізації плану руйнування інфраструктури США. Аби залишитися непомітними і замести за собою сліди, злочинці хочуть вбити Фаррелла, проте його рятує детектив Джон МакКлейн.
Цього разу на рингу зійшлися Олексій Задоєнко, адвокат, асистент кафедри правосуддя КНУ ім. Т. Шевченка, який представляв Генеральну прокуратуру, і Юрій Котляров, партнер практики у сфері телекомунікацій АО Juscutum, виступаючи на боці захисту.
По завершенні кінобатлів присяжні засідателі, провівши судове слідство і детально дослідивши всі обставини справи, винесли свій вердикт щодо обох епізодів.
Зокрема, за результатами представлення позицій сторін після перегляду фільму «Фокус» присяжні прийняли рішення на користь позивача містера Гарріги. Переглянувши фрагменти фільму «Міцний горішок 4» та вислухавши сторони обвинувачення і захисту, судді стали на бік програміста-хакера Метью Фаррелла і винесли виправдувальний вердикт.
Слідкуйте за нашими подіями та надсилайте свої пропозиції на адресу: komitet@uba.ua.