Похідний позов — новий механізм захисту міноритаріїв в Україні

ОДЕСА — 03 вересня 2016 року. Комітети АПУ з корпоративного права та фондового ринку та з процесуального права разом із Відділенням АПУ в Одеській області провели спільне засідання, присвячене обговоренню особливостей похідного позову.

У якості доповідачів виступили: Тетяна Гладишева, суддя другої судової палати Одеського апеляційного господарського суду, Юлія Атаманова, радник LCF, Марія Орлик, заступник голови Комітету АПУ з корпоративного права та фондового ринку, партнер CMS Reich-Rohrwig Hainz, Юрій Попов, головний експерт з правознавства Центру комерційного права, Андрій Попко, старший партнер PLP Law Group, та Анна Бабич, голова Комітету АПУ з корпоративного права та фондового ринку, партнер Aequo, яка водночас і модерувала дискусію.

Під час заходу учасники на прикладі практичних кейсів дізналися, що ж, власне, являє собою похідний позов, розглянули його правову природу та процесуальні особливості. Зокрема, було наведено влучний вислів R.J.Magnuson як одного з провідних американських юристів у сфері корпоративного права, за яким при похідному позові «скривджений міноритарій одержує мантію самої корпорації, аби виправити правопорушення, спричинене тими, хто тимчасово контролює долю корпорації». Згідно з іншим образним висловом, наведеним у судовому рішенні у справі Cohen v. Beneficial Indus. Loan Corp., учасник, який подає похідний позов, «steps into corporation’s shoes» (дослівно — «взуває чоботи корпорації»).

Далі спікери ознайомили присутніх із особливостями регулювання інституту похідного позову в Англії та Уельсі. Також проаналізували переваги його впровадження та процесуальні обмеження. Окрему увагу приділили розгляду нюансів тлумачення низки положень нового законодавства.

Слідкуйте за нашими подіями та долучайтеся до діяльності! Чекаємо також Ваших ідей щодо наступних заходів на адресу: komitet@uba.ua.

Презентації заходу:

Українські реалії: найкращі європейські практики або нові можливості для корпоративних шахраїв?

Регулювання похідного позову в Англії та Уельсі

У вас є цікава ідея заходу?