Представники Асоціації правників України, Спілки адвокатів України та Союзу юристів України провели консультації щодо проекту нової редакції Закону «Про адвокатуру» КИЇВ – 8 квітня 2008 року. Представники Асоціації правників України (АПУ), Спілки ад

КИЇВ – 8 квітня 2008 року. Представники Асоціації правників України (АПУ), Спілки адвокатів України (САУ) та Союзу юристів України (СЮУ) провели консультації щодо дискусійних питань нової редакції Закону України «Про адвокатуру». Під час зустрічі сторони обмінялися думками щодо майбутньої системи адвокатського самоврядування, а також організаційних форм адвокатської діяльності. Позиція Спілки адвокатів України полягає в тому, що українська адвокатура має бути організована у єдину національну асоціацію (або палату), до складу якої мають входити всі адвокати України. Головна мета створення загальноукраїнської асоціації адвокатів – представництво адвокатури на держаному рівні та за кордоном, а також зміцнення можливостей для захисту інтересів адвокатів. Крім того, в кожній області має бути створена окрема палата адвокатів цієї області з широким колом повноважень. Союз юристів України, в цілому, підтримав позицію САУ. На думку Президента Асоціації правників України Сергія Коннова, велика асоціація, яку пропонує створити САУ та до складу якої будуть входити майже 100 тисяч адвокатів (після того, як буде схвалено рішення про уніфікацію правничої професії у єдину професію адвоката), не буде ефективною. Більш практичною в інтересах адвокатського самоврядування бачиться організація адвокатів у регіональні колегії по областях. Це дасть адвокатурі можливість створити дієву систему самоврядування адвокатської спільноти. Що стосується представництва інтересів адвокатури в цілому, то цю функцію має виконувати виборний орган – Вища рада адвокатури України, членів якої обиратиме З’їзд адвокатів України та колегії адвокатів областей, АР Крим, м. Києва та Севастополя. Вища рада адвокатури України має бути наділена вагомим повноваженнями для того, щоб впливати на правову політику держави та ефективно відстоювати інтереси української адвокатури. Президент Асоціації правників України звернув увагу колег, що зараз в Україні де факто склалася така модель адвокатського самоврядування: збори адвокатів в регіонах, які відбуваються час від часу, працюють кваліфікаційно-дисциплінарні комісії в областях та ВККА на загальнодержавному рівні. Ця система дії і є на думку багатьох адвокатів дуже привабливою. Тому саме таку модель з певними змінами Президент АПУ вважає за доцільне закріпити в новому законі. Сторони домовилися продовжити взаємні консультації, щоб перейти до практичної роботи над спільним законопроектом. З боку Асоціації правників України у зустрічі також взяв участь член Правління АПУ Олег Макаров. Спілку адвокатів України представляли її Президент Тетяна Варфоломєєва та віце-президент Ольга Жуковська. Союз юристів України був представлений заступником Голови Данилом Курдельчуком.

Представники Асоціації правників України (АПУ), Спілки адвокатів України (САУ) та Союзу юристів України (СЮУ) провели консультації щодо дискусійних питань нової редакції Закону України «Про адвокатуру».

У вас є цікава ідея заходу?