Правники обговорили особливості використання аграрних розписок

КИЇВ – 26 листопада 205 року. Комітет з аграрного права провів засідання, присвячене темі: «Аграрні розписки: захист прав інвесторів в аграрний ринок».

Участь у жвавій дискусії взяли: Інна Гребенюк, директор Департаменту правової та законопроектної роботи Міністерства аграрної політики та продовольства України, Жан-Жак Ерве, радник Правління ПАТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК»  з питань сільського господарства, Сергій Клюца, директор ДП «Аграрні реєстри», Валерія Тарасенко, партнер, керівник практики податкового та фінансового права Pavlenko Legal Group, та Вікторія Ступак, директор департаменту розвитк продуктів малого та середнього бізнесу ПАТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК». Модерував захід Ігор Линник, голова Комітету АПУ з аграрного права, партнер Gryphon Investment Consulting Group.

Під час круглого столу учасники ознайомилися з першими результатами використання аграрних розписок як альтернативного способу залучення кредитування до агросектору України, розглянули особливості побудови довготривалих партнерських стосунків між кредитором та боржником-аграрієм, можливості захисту прав та інтересів кредиторів за аграрними розписками, а також проблемні питання оподаткування ПДВ аграрних розписок.

За результатами дискусії учасники дійшли висновку, що аграрні розписки використовуються як альтернативний вид фінансування в аграрному секторі. Відкритим для правників залишається питання їх юридичного статусу, оподаткування та системи гарантування.

Маєте ідеї щодо наступних заходів Комітету з аграрного права? Пишіть на адресу: komitet@uba.ua

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?