Форум жінок-юристів Асоціації правників України зібрався у Донецьку

ДОНЕЦЬК – 12-15 червня 2008 року. У рамках Щорічної правничої конференції Асоціації правників України (АПУ) відбулось засідання Форуму жінок-юристів АПУ.

Сесія відбулась у форматі круглого столу і була присвячена питанням гендерної рівності, де обговорювались проблеми відповідності українського законодавства стандартам сучасного суспільства щодо забезпечення рівних прав, можливостей та результатів жінок і чоловіків, а також гострі соціальні проблеми жінок-юристів в сучасному діловому світі та шляхи до їх вирішення.  Модератором засідання виступила Юлія Семеній, партнер АК «Коннов і Созановський».

Варто зазначити, що серед присутніх було також чимало чоловіків - партнерів юридичних фірм, які брали активну участь у обговоренні.

Доповідачем основної частини виступила Наталія Оніщенко, Завідучач відділом Центру правових досліджень гендерної політики Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України. Вона розповіла присутнім про історію розвитку гендерної політки в Україні та світі, а також про законодавче закріплення питання гендерної рівності чоловіків та жінок.

Присутні підняли цілу низку гострих питань здійснення жінками своєї професії. Тут і питання рівних можливостей при прийнятті на роботу, декретні відпустки, просування по службі, оплата праці тощо. Керівники юридичних фірм, як чоловіки так і жінки, відверто відповідали на запитання стосовно гендерної політики в їх компаніях.

Учасники окреслили ряд найактуальніших питань, які стануть предметом наступних засідань Форуму.

Детальніше про хід та результати засідання Форуму жінок партнерів читайте у Віснику Асоціації правників України.  

У вас є цікава ідея заходу?