Підсумки робочої частини V Щорічної конференції Асоціації правників України

ДОНЕЦЬК – 12-15 червня 2008 року. У Донецьку пройшла V Щорічна конференція Асоціації правників України.

Впродовж трьохденної роботи Конференції Донецьк приймав правників з усієї України. Робота кожного дня була організована в ряд круглих столів та сесій відповідно до спеціалізації комітетів, форумів та секцій.

Як уже повідомлялось, першого дня відбулось урочисте відкриття Конференції за участі представників Донецької обласної державної адміністрації та Донецької міської ради, голови Апеляційного суду Донецької області Валентини Лісової, декана економіко-правового факультету Донецького національного університету В’ячеслава Волкова та директора Інституту економіко-правових досліджень НАН України, академіка НАН України та Академії правових наук України Валентина Мамутова.    

Валентин Мамутов продовжив роботу Конференції обговоренням проблем застосування та перспектив розвитку Господарського кодексу України в порівняльно-правовому аспекті. Тема підтвердила свою актуальність, тому на пропозицію учасників було вирішено провести окремих захід, безпосередньо присвячений застосуванню Господарського кодексу в наших правових реаліях.

Правники мали змогу відвідати різноманітні заходи у рамках трьохденної роботи Конференції і не лише.  Першого дня нотаріуси зібрались на чергове засідання, де Голова Секції – Володимир Марченко представив ряд законопроектів, які були розроблені у рамках Секції. Найближчим часом всі законодавчі ініціативи нотаріусів будуть представлені широкій громадськості для їх подальшого обговорення.

Усі, хто цікавиться антимонопольним законодавством мали нагоду отримати вичерпну інформацію стосовно актуальних проблем режиму контролю за економічною концентрацією у професійному та доступному викладі Ігоря Свічкаря, Голови Комітету з антимонопольного права, партнера ЮФ «Астерс».

Наслідки вступу України до ВТО для українських адвокатів були обговорені у рамках дискусійної панелі під головуванням Євгена Солодко, старшого партнера ЮФ «Солодко та Партнери». Нові правові реалії несуть в роботу українських адвокатів зміни, з якими неможливо не рахуватись. Тому пан Євген представив учасникам детальну картину того, з чим в найближчому часі доведеться мати справу українським юристам і адвокатам.  

Члени Комітету міжнародного права Асоціації та всі, хто цікавиться питаннями укладання акціонерних угод обговорювали українське законодавство та законодавство інших країн з питання укладання угод між акціонерами компанії. Учасники підняли ряд дискусійних питань щодо предметного складу таких угод. Модератором круглого столу виступила Олена Балбекова, Голова Комітету, керівник групи міжнародних проектів ЮФ «Воропаєв та Партнери».  

У рамках Конференції також було проведено ряд семінарів. Адвокат Олег Маліневський став автором семінару на тему:  «Актуальні проблеми адміністративного судочинства», а  Олександр Круть, директор Центру судових експертиз, викладач академії суддів України, партнер ЮФ «Грищенко та Партнери» провів семінар на тему «Актуальні проблеми призначення судової експертизи».

У рамках Конференції також було проведено перше засідання Комітету з медицини та фармації АПУ, яке зібрало велику кількість правників та визнаних професіоналів у галузі медицини. Модератором засідання виступив Олександр Липський, Голова Комітету. Юристи та медики (серед яких, до речі, були присутні і медики-юристи) обговорили актуальні питання відносин між лікарем та пацієнтом, зокрема, можливості передбачення законодавчих гарантій забезпечення прав як пацієнтів, так і лікарів. Виявлені проблеми спричинили жваву дискусію, а запропоновані ініціативи знайдуть своє подальше втілення в роботі Комітету.   

Юристи, які працюють у сфері земельного права, мали змогу відвідати семінар Руслани Музичко, Віце-Президента МЮК «Александров і Партнери», який був присвячений практичним аспектам застосування земельного законодавства. Окрім того, Володимир Зубар, Голова відділення АПУ в Одеській області, керуючий партнер ЮФ «Юрлайн» підготовив для членів Комітету нерухомості круглий стіл на тему «Правовий режим окремих видів нерухомого майна». А члени Комітету податкового права обговорювали разом із Валентином Гвоздієм, керуючим партнером АК «Гвоздій та Оберкович» перспективи Податкового кодексу України.

Третій день був, мабуть, найбільш насичений робочими зустрічами та засіданнями. Так, робоче засідання Комітету з інтелектуальної власності пройшло у теплій дружній атмосфері  за участі правників з різних галузей права та роду діяльності. Присутні обговорювали можливості захисту прав інтелектуальної власності в адміністративному порядку. Модератором виступила Юлія Семеній, Голова Комітету інтелектуальної власності, партнер АК «Коннов і Созановський».

Одним з найактивніших та засідань третього дня Конференції, на думку присутніх, став круглий стіл Комітету корпоративного права, модератором якого традиційно виступив Сергій Тюрін, Голова згаданого Комітету та партнер ЮФ «Сергій Тюрін і Партнери». Свої доповіді представили такі визнані спеціалісти у сфері корпоративного права як Олена Щербина, адвокат, к.ю.н., науковий консультант Центру комерційного права,  Володимир Кравчук, Голова відділення АПУ у Львівській області, директор ЮФ «Універсалюс», Ірина Селіванова, провідний консультант ЗАТ «Інюрполіс» та Олена Кібенко, партнер ЮФ «Інюрпліс».  Круглий стіл було проведено у форматі дискусії з ряду актуальних тем корпоративного законодавства України.

Детальніше про кожне засідання, проведене у рамках робочої частини Конференції, Ви зможете прочитати у Віснику Асоціації правників України. 

У вас є цікава ідея заходу?