Creative Commons: презентація офіційного перекладу ліцензії

КИЇВ – 21 ЛИПНЯ 2015 року.  Комітет з телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету Асоціації правників України провів засідання, на якому було презентовано офіційний переклад публічної ліцензії Creative Commons.

Creative Commons (CC) - неприбуткова організація, що працює з 2001 року в США. Публічні ліцензії, розроблені в її межах, дозволяють полегшити використання та створення похідних творів, дотримуючись авторських прав.

У 2014 році кількість робіт, ліцензованих СС, досягла 882 млн. Ці ліцензії використовуються такими ресурсами як Вікіпедія, YouTube, Flickr, PLOS, scribd і т. д. Україна стала четвертою країною, в якій тексти ліцензій перекладені на національну мову, після Фінляндії, Норвегії та Нідерландів.

Остання, четверта версія ліцензій СС була перекладена Creative Commons в Україні, на сайті якої доступний український текст шести таких ліцезій.

Експертами заходу виступили: Андрій Бічук, та Максим Наумко, представники Creative Commons Comunity в Україні, Валентина Троцька, старший науковий співробітник відділу авторського права і суміжних прав НДІ інтелектуальної власності та Микита Полатайко, заступник голови Комітету АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету, координатор ІТ-практики ЮФ Sayenko Kharenko, який і модерував засідання.

 «Відзначаємо зростання зацікавленості до ліцензій Creative Coommons та вільних публічних ліцензій в цілому, що не може не радувати.

Цікаво було почути думки практикуючих юристів та провідних науковців з питань проблематики використання в Україні вільних публічних ліцензій, доцільності та необхідності зміни законодавства, що регулює дані питання. Ми впевнені, що такі заходи є ефективними майданчиками для генерації передових ідей та поглядів.    

Ну, і якщо поважне професійне об'єднання правників проводить засідання у креативному просторі з вільним доступом, значить, все не так погано!» - ділиться враженнями  Андрій Бічук.

Долучайтесь до роботи Комітету, пишіть свої пропозиції щодо заходів на адресу: komitet@uba.ua

Запоршуємо також на сторінку Комітету у мережі Facebook

Новини комітету

Долучайтесь до АПУ

Будьте в курсі актуальних новин від Асоціації правників України. Отримайте доступ до корисної інформації та освітніх можливостей. Ми будемо раді проконсультувати вас і надати всю необхідну підтримку.