Правова допомога учасникам АТО - від А до Я

КИЇВ – 16 липня 2015 року. Асоціація правників України спільно з Благодійним фондом «КОЛО» та Громадською організацією «Юридична сотня» провела круглий стіл на тему: «Правова допомога учасникам АТО від А до Я»  задля розгляду найбільш проблемних питань, які виникають у процесі надання правової допомоги учасникам АТО.

За словами голови Всеукраїнської правозахисної організації «Юридична сотня» Лесі Василенко, на сьогодні найболючішими та актуальними питаннями для військовослужбовців та їх сімей є присвоєння статусу учасника бойових дій та отримання пільг, котрі передбачені цим статусом. «Цих пільг дуже багато, але далеко не всі з них виконуються. Ті, які передбачені законодавством, дещо застарілого зразка і відображають реалії радянської системи. Нажаль, в реаліях сьогодення, економічного стану країни, - вони є не дієвими, їх нереально отримати і це ще більше дратує бійців», - каже вона.

Серед іншого, масу питань учасників АТО викликає і першочергове право на виділення земельної ділянки, зафіксоване в Законі України «Про статус ветеранів війни». Натомість в Земельному кодексі України відсутня норма про таке право учасників АТО. «Те саме стосується й пільг на освіту, де право на позаконкурсний вступ мають бійці, які брали участь в бойових діях на територіях інших держав. Цю норму «на територіях інших держав» ніхто з наших АТО-шників не дочитує. Вони бачать, що «має право на позаконкурсний вступ» і просто не розуміють, чому вони не можуть отримати цю пільгу», - пояснює Леся Василенко.

Нагадуємо, що у межах Асоціацією правників України запущено проект «Правова допомога учасникам АТО». Військовослужбовці та члени їх сімей мають можливість отримати  правову допомогу досвідчених і професійних юристів та адвокатів на безоплатній основі.

В межах проекту надається наступна допомога:

- отримання статусу учасника бойових дій, інваліда війни

- оформлення соціальних виплат;

- представлення інтересів бійців у судах та державних органах влади;

- збереження місця роботи, посади, середнього заробітку, розміру пенсій;

- вирішення індивідуальних питань.

З детальною інформацією щодо проекту можна ознайомитися за посиланням.

 

Юридична допомога