Юрисдикційний імунітет в Україні: обговорення на Комітеті

19 травня 2015 року. КомітетКомітету з альтернативних вирішень спорів Асоціації правників Українипровів засідання, на якому обговорили проблемні моменти законопроекту«Про юрисдикційні імунітети та відповідальність іноземних держав».

Спікерами на заході виступили: Ольга Костишина, представник з команди розробників законопроекту, директор Департаменту представництва інтересів держави у міжнародних та іноземних судах Міністерства юстиції України, Володимир Яремко, адвокат, старший юрист ЮФ Аrzinger та Сергій Гришко, старший юрист CMS Cameron McKenna, який і модерував засідання.

В ході засідання правники проаналізували поняття юрисдикційного імунітету іноземних держав на території України. Зокрема було зазначено, що в класичному розумінні він складається з чотирьох елементів: судового імунітету, імунітету від зустрічного позову, від забезпечувальних заходів та від примусового виконання. Саме такий вид закріплений і в законопроекті «Про юрисдикційні імунітети та відповідальність іноземних держав».

Крім того, за словами пані Ольги, проект Закону покликаний урегулювати питання відповідальності іноземних держав, підприємств установ та організацій, якими іноземні держави володіють безпосередньо або опосередковано, в тому числі за випадки заподіяння шкоди майну та / або здоров’ю громадян України, а також юридичним особам – резидентам України, що є особливо актуальним в умовах проведення АТО і розв’язаної Російською Федерацією агресії відносно держави Україна

Також було зазначено, що Законопроект надає можливість у певних визначених випадках, поширити юрисдикцію судів України на майнові правовідносини, як зобов’язальні, так і деліктні, за участю іноземних держав, а також підприємств, установ, організацій, якими безпосередньо або опосередковано володіють іноземні держави.

Протягом всього заходу правники мали можливість активно задавати запитання щодо нюансів законопроекту Ользі Костишиній – представниці команди розробників законопроекту.

Слідкуйте за подальшими анонсами на сайті АПУ та долучайтесь до активної роботи Комітету!

У вас є цікава ідея заходу?