Члени АПУ долучилися до роботи Конституційної комісії при Президентові України

КИЇВ 21 квітня 2015 року. Члени Асоціації правників України беруть активну участь у роботі Конституційної комісії при Президентові України. 

Нагадаємо, що Конституційна комісія була створена Указом Президента з метою напрацювання узгоджених пропозицій щодо змін до Конституції України із залученням до цієї роботи представників різних політичних сил, громадськості, вітчизняного та міжнародного експертного середовища.

До складу цього органу увійшли відомі українські науковці у сфері права, практикуючі адвокати та судді, серед яких є і члени Асоціації правників України. Зокрема, участь у роботі комісії беруть Володимир Кравчук, суддя Львівського окружного адміністративного суду; Вадим Беляневич, кандидат у члени Вищої ради юстиції, старший радник ЮФ «Василь Кісіль і Партнери»; професор Євген Кубко, старший партнер Міжнародної асоціації «Сквайр Сандерс — Салком», та інші.

«Наразі вже відбулося два засідання Конституційної комісії, на яких розглядалися, в основному, організаційні питання. Визначено три напрями роботи: 1) питання децентралізації; 2) правосуддя; 3) права людини. За цими напрямами створені робочі групи, які повинні до наступного засідання КК (13 травня ц.р.) підготувати тези — концептуальне бачення змін до Конституції по кожному напряму. Також вирішено працювати паралельно в робочих групах за відповідними напрямами, а не послідовно — від розділу до розділу. Таким чином, зараз робота КК проходитиме у форматі робочих груп», — коментує результати зустрічі Вадим Беляневич.

«У напрямі «Правосуддя» будуть розглядатись 12 блоків: зміст та структура розділу «Правосуддя», співвідношення з іншими розділами, зокрема місце прокуратури та адвокатури; юрисдикція судів; судова система України (судоустрій); вимоги до судді; призначення та звільнення суддів; функціональний імунітет судді; органи, відповідальні за формування суддівського корпусу та нагляд за діяльністю суддів, зокрема, кількість та структура органів (окремо ВРЮ та ВККС чи один орган); суддівське самоврядування; адвокатура, зокрема виключне право на здійснення захисту в суді; прокуратура (її місце у тексті Конституції); введення в дію змін до Конституції», — повідомляє Володимир Кравчук на своїй сторінці у мережі facebook.

Наступне засідання Комісії, на якому планується обговорити загальну концепцію змін до Конституції, відбудеться 13 травня 2015 року.

Принагідно запрошуємо вас взяти участь у круглому столі «Конституційна реформа: організаційні та змістові аспекти», який відбудеться 22 квітня 2015 року в м. Києві.

У вас є цікава ідея заходу?