Співпраця АПУ з ДВС триває!

КИЇВ - 11 липня 2014 року. За ініціативи Державної виконавчої служби України у форматі круглого столу відбулось громадське обговорення  застосування одного з інструментів виконавчого провадження - заборони виїзду за кордон боржників, які ухиляються від виконання рішень.

До участі у даному заході були запрошенні представники Асоціації правників України. Зокрема, у заході взяли участь представники профільного комітету АПУ, а саме:  голова підкомітету виконавчого провадження Комітету з конкурсного права Андрій Авторгов, голова  Комітету з конкурсного права Віталій Титич та члени Ради Комітету Ірина Сербін та Юліан Хорунжий, а також заступник голови Комітету з кримінального та кримінально-процесуального права, голова Відділення АПУ у м. Києві Сергій Гребенюк.

Окрім керівного складу ДВС України участь у обговоренні взяли представники Державної прикордонної служби України, Верховного суду України, апеляційного та районних судів м. Києва, Громадської ради при ДВС, адвокатської спільноти, науковці та громадськість, а також засоби масової інформації.

«Державна виконавча служба – це, у першу чергу, той орган, який повинен забезпечувати виконання рішень у примусовому порядку. Кожен державний виконавець мусить використовувати усі наявні інструменти, передбачені законодавством для виконання рішень. Положення щодо тимчасової заборони виїзду боржника за межі України сьогодні є одним ефективним інструментом щодо фактичного виконання рішень. Але разом з тим, чинне законодавство дає привід для неоднозначного тлумачення відповідного положення, а відтак, це часто стає причиною ухилення боржника від виконання своїх прямих обов’язків. Саме тому ми ініціювали обговорення цієї теми з експертним колом. Пропозиції, які будуть напрацьовані у результаті цього діалогу, можуть стати основою для підготовки змін до законодавства та корисними рекомендаціями для всіх присутніх», - підкреслив Голова Державної виконавчої служби України Дмитро Сторожук.

Представники Асоціації правників України виступили на заході з ґрунтовними практичними доповідями, в яких звернули увагу ДВС на досвід європейських країн з обговорюваного питання та на рішення Європейського суду з  прав людини та наполягали на тому, що заборона виїзду за кордон боржників порушує основні немайнові права людини та громадянина, і даний інструмент виконавчого провадження повинен бути переглянутий з урахуванням передового європейського досвіду.

«Асоціація правників України висловлює подяку Державній виконавчій службі України за запрошення до участі в даному заході та сподівається на плідну подальшу співпрацю та на конструктивний і професійний діалог, адже тільки усі разом ми зможемо будувати передову правову і європейську державу», - зазначив голова Комітету з конкурсного права Віталій Титич. 

У вас є цікава ідея заходу?