Пропозиції щодо реформування корпоративного права: продовження обговорення

КИЇВ - 20 травня 2014 року. Відбулося друге засідання Комітету АПУ з корпоративного права і фондового ринку із серії зустрічей, присвячених обговоренню Концепції реформування корпоративного права. Обговорювалась статистика відповідей на запитання анкети-опитування, присвяченій рівню диспозитивності законопроектних ініціатив щодо товариств з обмеженою відповідальністю, а також питанням створення законодавчих передумов для поширення режиму приватних компаній на акціонерні товариства, чиї акції не мають лістингу на фондових біржах.

Як засвідчила статистика відповідей, переважна більшість респондентів не підтримує імперативний характер багатьох ключових норм законопроектів, зокрема, у питаннях обмежень на обіг часток, виходу і виключення учасників з товариства, обліку прав власності на корпоративні права, порядку внесення змін до статуту і особливостей змісту акціонерних угод (перший і другий розділи анкети).

На засідання були запрошені радник з питань корпоративного управління IFC Анатолій Єфименко та представники Центру комерційного права Юрій Вощинар і Юрій Попов, співавтори одного з законопроектів про товариства з обмеженою відповідальністю (реєстр. № 2011-1), які виступили із коментарями і поясненнями щодо міркувань, з яких обирався ступінь диспозитивного/імперативного регулювання у тих чи інших випадках.

Під час жвавої дискусії, в якій взяли участь Леонід Антоненко, радник ЮФ Sayenko Kharenko, Микола Стеценко, керуючий партнер ЮФ «Авеллум Партнерс», Сергій Ігнатовський, партнер юридичної групи LCF, Андрій Попко, старший партнер PLP Law Group, та інші було запропоновано продовжити обговорення інших розділів анкети (детальніше про які можна прочитати за посиланням). За результатами обговорення сформулювати пропозиції щодо внесення поправок до тексту того з законопроектів, який буде прийнятий парламентом за основу. Запропонувати поправки на розгляд профільного комітету ВРУ під час підготовки проекту до другого читання. Зміст цих поправок зводитиметься до того, щоб надати імперативним нормам характеру норм залишкової дії, які застосовуватимуться у разі, якщо учасники товариства не домовилися про інше. Покласти норми залишкової дії в основу модельного статуту. Автори законопроекту № 2011-1 підкреслили корисність дискусій щодо належного регулювання корпоративних відносин і запросили АПУ надати конкретні пропозиції для їх врахування під час підготовки проекту до другого читання.

З огляду на інтерес, який викликала Концепція реформування корпоративного права у членів АПУ, наступне засідання Комітету вирішено провести вже наступного тижня 27 травня о 19-00. У зв’язку з цим кінцевий термін заповнення акнети-опитування перенесений на 15:00 27 травня 2014 року.

Асоціація правників України закликає своїх членів і усіх, хто цікавиться питаннями корпоративного права, прийняти участь у опитуванні.

Остаточні результати опитування будуть оголошені під час засідання Комітету 27 травня 2014 року.

У вас є цікава ідея заходу?