Комітети АПУ з сімейного і спадкового права та медичного права провели своє спільне засідання, присвячене правовим аспектам застосування допоміжних репродуктивних технологій
КИЇВ – 9 квітня 2013 року. Комітет з сімейного та спадкового права спільно з Комітетом з медичного права Асоціації правників України провели засідання з метою обговорення правових аспектів застосування допоміжних репродуктивних технологій.
Тема засідання об’єднала юристів, які практикують у сферах медичного та сімейного права, та є досить актуальною на сьогодні. Модератором спільного засідання виступила Наталія Бочарова, заступник голови Комітету з сімейного та спадкового права, адвокат та партнер адвокатської контори «Золота Середина» Основними питаннями засідання стали саме правові підстави застосування допоміжних продуктивних технологій в Україні. І хоча сурогатне материнство займає лише невеликий відсоток серед допоміжних репродуктивних технологій, йому була присвячена більша частина засідання.
Основним доповідачем з теми сурогатного материнства була Марія Швець, адвокат та партнер адвокатської контори «Золота Середина». Вона виокремила основні прогалини у правовому регулюванні застосування сурогатного материнства в Україні. Тему практичних аспектів юридичного оформлення застосування в Україні допоміжних репродуктивних технологій іноземними громадянами на прикладі Іспанії висвітлила Ольга Лішевська, директор іспанської юридичної фірми «Дейко». Вона назвала основні складнощі, з якими доведеться зіткнутися іноземним громадянам при використанні сурогатного материнства, а також окреслила шляхи їх подолання.
Закінчилось засідання на оптимістичній ноті. Доповідачі висловили надію, що українське законодавство буде реформовано і доповнено у сфері застосування сурогатного материнства, адже практика застосування допоміжних репродуктивних технологій для України є досить новою.