Асоціація правників України занепокоєна порушеннями країнами ЄС положень міжнародної угоди щодо полегшення видачі віз українським громадянам

КИЇВ — 30 квітня 2009 року. Асоціація правників України (АПУ) висловлює свою стурбованість чисельними фактами порушенням прав громадян України на отримання Шенгенських віз.

Згідно Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз від 18 червня 2007 року (набула чинності з 1 січня 2008 року) всі підприємці та представники суб’єктів господарювання (до яких відносяться юристи, які працюють в юридичних фірмах або на підприємствах), які регулярно подорожують до держав-членів, мають право отримувати за спрощеною процедурою багаторазові Шенгенські візи терміном до п’яти років.

Як показує практика, зазначені категорії громадян України в багатьох випадках отримують або одноразові візи на кілька днів, або багаторазові візи на три — шість місяців, або їм взагалі відмовляють у видачі Шенгенської візи. У той же самий час посольства таких країн, як США або Велика Британія протягом тривалого часу зазвичай видають українським бізнесменам та юристам візи терміном до 5 років.

Це свідчить по відверте порушення посольствами країн ЄС положень відповідної міжнародної угоди.

Асоціація правників України звертається до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-Міністра України, Міністра закордонних справ України та послів країн Шенгенської зони з вимогою звернути увагу на цю проблему та негайно забезпечити належне виконання положень Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз.

«Асоціація правників України та її Комітет з міжнародного права відслідковують всі факти порушень прав юристів, що подорожують до Європи у справах, з боку країн ЄС та будуть вживати всіх заходів з метою запобігання такої практики», — наголосив Президент Асоціації правників України Сергій Коннов.

Як повідомлялося раніше, Асоціація правників України запровадила постійний моніторинг виконання умов Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз. Будь-який член Асоціації правників України має можливість звернутися до Комітету міжнародного права АПУ по кожному факту порушення його прав під час звернення до посольств іноземних держав в Україні щодо надання Шенгенської візи. Асоціація правників України узагальнюватиме ці звернення та буде вирішувати всі викриті питання з представниками посольств країн ЄС та Міністерством закордонних справ України.

«Якщо країни Шенгенської зони не забезпечать дотримання положень Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз, Асоціація правників України буде піднімати питання про відновлення Україною візового режиму для громадян ЄС на тих самих умовах, які фактично існують для громадян України», — підкреслює Президент Асоціації правників України.

У вас є цікава ідея заходу?