Дніпропетровськ приймав ІІ Східноукраїнський юридичний форум АПУ

ДНІПРОПЕТРОВСЬК — 23 листопада 2012 року. У приміщенні конференц-центру стадіону «Дніпро-Арена» пройшов ІІ Східноукраїнський юридичний форум Асоціації правників України — захід, що передусім націлений на потреби та інтереси юристів і адвокатів, які практикують саме у регіонах.

Виступаючи на відкритті форуму, Президент АПУ Валентин Загарія з приємністю повідомив, що цього року кількістю учасників форуму зросла удвічі — до 150. Більш того, 80% зареєстрованих учасників представляли саме регіони України. Власне, це і є головним завданням Східноукраїнського юридичного форуму — зібрати разом юристів, які практикують у різних регіонах, та фахово поговорити про ті речі, які турбують їх найбільше.

Один з ідеологів заходу, член Правління АПУ Денис Бугай, звертаючись до колег, провів яскраві паралелі з футболом: «Багатообіцяюча столична команда покинула Лігу чемпіонів, а от регіональні команди продовжують боротьбу». Цими словами він закликав столичних юристів бути насторожі, оскільки в регіонах існує потужна когорта правників, які можуть дати фору своїм київським колегам.

Естафету вітань прийняв голова Відділення АПУ у Дніпропетровській області, керуючий партнер ЮФ «Легарт» Євген Смирнов. Він побажав колегам цікавого та продуктивного дня і висловив сподівання, що ІІ Східноукраїнський юридичний форум принесе багато корисної інформації та розширить коло знайомств.

Перша сесія форуму традиційно охопила питання побудови юридичної практики у регіонах та проходила у форматі панельної дискусії на тему: «Можливі стратегії для регіональних юридичних фірм: чи так багато варіантів для успіху?». Особливістю форуму стала участь у цій сесії керуючого партнера Legal Stratagency Олександра Хвощинського з презентацією, яка викликала шквал емоцій, запитань та коментарів як панелістів, так і учасників форуму.

У своїй презентації Олександр Хвощинський представив сучасні тенденції та виклики для гравців регіонального юридичного ринку, запропонувавши спільними зусиллями знайти формулу успіху для юридичних фірм з регіонів відповідно до їх місця та ролі на ринку.

Він окреслив дві основні тенденції на ринку: глобалізація бізнесу, за якою слідує глобалізація юридичних послуг та укрупнення. «Якщо юрист не готовий бачити себе на глобальному юридичному ринку послуг, він ризикує не побачити себе взагалі», — переконаний експерт.

Погоджуючись з озвученими тенденціями, голова Відділення АПУ у Харківській області, керуючий партнер ЮФ «Кібенко, Оніка та партнери» Олена Кібенко зазначила, що транскордонність допомагає юридичним фірмам налагодити партнерські відносини із закордонними колегами, що, безумовно, сприяє розвитку власної практики. Більш того, в будь-який момент компанія має бути готовою брати участь у транскордонних угодах, вести переговори із закордонними юристами, що, звичайно, вимагає знання англійської мови та, часто, й правової системи загалом.

У свою чергу, партнер ЮФ Felix Оксана Кобзар озвучила ще одну тенденцію на найближче майбутнє, а саме: відсутність довгострокових та масштабних проектів, зокрема, з іноземним інвестуванням, з огляду на поступове наближення чергових президентських виборів.

Коментуючи низку тез щодо взаємовідносин столичних юристів та юристів з регіонів, Євген Смирнов запропонував не орієнтуватися на замовлення з Києва, а будувати свою практику на виключній професійній експертизі, яка є унікальною не лише для області, а й для регіону загалом. Це сприятиме залученню клієнтів безпосередньо до юридичних фірм з регіонів, оскільки вартість послуг є нижчою, ніж у столичних юристів, а якість роботи підсилюється знанням місцевих адміністративних процесів та локальної практики.

Загалом, учасники дискусії прийшли до висновку, що статус «регіональна юридична фірма» — це не вирок, а велика кількість можливостей. І якщо правильно організувати процеси, зайняти свою нішу на ринку, сформувати ефективну систему фінансування, то можна вийти на рівень дохідності не нижчий, ніж у великій юридичній фірмі.

Наступна сесія форуму стосувалася актуальних наразі питань податкового права. Учасники розглядали можливості застосування єдиного податку як частини моделі управління фінансами в юридичній фірмі, нові можливості структурування бізнесу та використання судової експертизи як джерела доказування в процесі судового оскарження податкових рішень. До того ж, учасникам були представлені способи практичної імплементації рішень Європейського суду з прав людини у податкових спорах.

Продовжили роботу форуму сесії з актуальних правових питань та особливостей застосування на практиці новел Кримінального процесуального кодексу та Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Асоціація правників України висловлює щиру вдячність учасникам та партнерам форуму, зокрема, ексклюзивному генеральному партнеру ЮФ «Легарт», партнерам 1 сесії ЮФ «Фарго» та «Фелікс», партнеру 2 сесії ЮФ «Династія», партнеру 4 сесії ЮФ «Кібенко, Оніка і партнери», PR - партнеру Legal Marketing Solutions, партнеру перерв на каву Projectmate, а також інформаційним та медіа партнерам форуму.  

 

 

У вас є цікава ідея заходу?